Italijos premjeras Mario Draghi tviteryje pareiškė, kad Italija nori matyti Ukrainą Europos Sąjungoje (ES).
„Norime priartinti Ukrainą prie Europos. Noriu pasakyti prezidentui Volodymyrui Zelensiui, kad Italija yra su Ukraina šiame procese. Italija nori, kad Ukraina būtų ES“, – parašė M. Draghi.
#Ucraina, Draghi: Vogliamo disegnare un percorso di maggiore vicinanza dell’Ucraina all’Europa. Voglio dire al Presidente #Zelensky che l’Italia è al fianco dell’Ucraina in questo processo. L’Italia vuole l’Ucraina nell’Unione Europea
— Palazzo_Chigi (@Palazzo_Chigi) March 22, 2022
Antradienį V. Zelenskis nuotoliniu ryšiu kreipėsi į Italijos parlamentą ir paragino įšaldyti visą Rusijos elito turtą bei įvesti embargą prekybai su Rusija.
„Puikiai žinote, kas duoda įsakymus kariams dalyvauti kare ir kas tai skatina. Dauguma jų poilsiauja Italijoje. Nebūkite žudikų kurortas“, – ragino V. Zelenskis.
Po V. Zelenskio kalbėjęs ministras pirmininkas Mario Draghi sakė, kad Roma iki šiol areštavo daugiau nei 800 mln. eurų vertės turto, priklausančio Rusijos oligarchams, kuriems ES taiko sankcijas, įskaitant 530 mln. eurų vertės jachtą. Italija priėmė 60 tūkst. ukrainiečių, daugiausia moterų ir vaikų, pabėgusių iš tėvynės.




