Pasaulyje

2017.01.05 09:45

Ispanija, ruošdamasi Trijų Karalių šventei, imasi neįprastų saugumo priemonių

BNS 2017.01.05 09:45

Ispanijai ruošiantis Trijų Karalių šventei, kuri neatsiejama nuo labai daug žmonių sutraukiančių paradų, šalies pareigūnai paskelbė apie precedento neturinčias saugumo priemones ir uždraudė krovininiams automobiliams įvažiuoti į Madridą ir Barseloną, siekiant išvengti Nicos ir Berlyno išpuolių scenarijaus pasikartojimo.

Kasmet Trijų Karalių išvakarėse rengiamuose paraduose dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių.

Ispanų vaikai rašo laiškus trims išminčiams, prašydami dovanų, kurios atkeliauja sausio 6 dieną. Trijų Karalių diena Ispanijoje yra išeiginė ir dar populiaresnė šventė nei Kalėdos.

Nors per šventes visada būna sustiprintas saugumas, šiemet Madrido ir Barselonos pareigūnai žengė precedento neturintį žingsnį ir juose uždraudė sunkvežimių, kurių naudingoji apkrova viršija 3,5 tonos, eismą. Išimtys taikomos tik visuomeniniam transportui.

Ispanijos sostinėje šis draudimas nuo antradienio galiojo tam tikrose miesto dalyse, kuriose jau vyko pirmieji paradai, nors pagrindinis numatytas ketvirtadienį vakare.

Taip pat numatoma automobiliais bei užtvaromis blokuoti kelius, vedančius į centrinę miesto dalį, kurioje žygiuos pagrindinė eisena. Taip siekiama išvengti Nicos ir Berlyno išpuolių pasikartojimo.

Ispanijos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad bus „daugiau uniformuotų patrulių, kurie patruliuos pėsčiomis ir automobiliais.“

Specialiosios policijos pajėgos budės „strateginėse vietose“, nurodoma pranešime.

Panašių priemonių jau buvo imtasi prie garsiosios „Puerta del Sol“ aikštės Madride, kurioje Naujuosius pasitinka tūkstančiai žmonių.

Praėjusią savaitę policijos pareigūnai sulaikė du įtariamus džihadistus ir vieno jų namuose rado vaizdo įrašą, kuriame matomi ginkluoti vyrai centrinės Madrido aikštės fone.