Pasaulyje

2021.10.24 16:43

Markauskas prisipažino netyčia kirtęs Rusijos sieną: esu geras žvejys, bet nekoks orientacininkas

atnaujinta 22.25
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2021.10.24 16:43

Trys Lietuvos piliečiai, kuriuos Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo šiandien sulaikė Kuršių mariose, jau grąžinti atgal į Lietuvą.

„Pagal naujausią mūsų informaciją Lietuvos sienos įgaliotinis pranešė visai neseniai, kad trys Lietuvos piliečiai sėkmingai grįžo į šalį“, – LRT RADIJUI sakė URM atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Šiandien buvo pranešta, kad Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo sulaikė Klaipėdos rajono merą Bronių Markauską ir dar du Lietuvos piliečius.

Savo „Facebook“ paskyroje apie įvykį prabilo ir pats B. Markauskas.

„Esu geras žvejys, bet, pasirodo, orientacininkas nekoks. Turbūt jau girdėjote apie šiandien įvykusį incidentą. Noriu patvirtinti, kad ši informacija yra teisinga. Šiandien žvejodamas Kuršių mariose netyčia kirtau Rusijos valstybės sieną. Buvau sulaikytas ir skirta piniginė bauda“, – socialiniame tinkle rašė Klaipėdos rajono meras.

„Apgailestauju dėl šio incidento. Įvykis ne pats maloniausias, bet jau vykstu namo. Taip pat noriu padėkoti ir mūsų šalies konsuliniams pareigūnams už operatyvumą ir pagalbą“, – pridūrė politikas.

Pirmieji šią informaciją paviešino portalas 15min.lt.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė LRT.lt teigė, kad patvirtino faktą apie tris sulaikytus Lietuvos valstybės piliečius.

„Galiu patvirtinti tik informaciją apie tris sulaikytus Lietuvos piliečius“, – LRT.lt sakė URM atstovė.

„Šiuo metu URM daugiau informacijos apie įvykį neturi“, – kalbėjo V. Šmaižytė-Kuliešienė.

VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis teigė, kad incidentas buvo netyčinis.

„Prieš 14 val. nustatytas pažeidimas. Pagal pirminius duomenis, kateris su trimis Lietuvos piliečiais netyčia įplaukė į Rusijos pusę“, – sakė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Apie incidentą pranešusio portalo 15min.lt žiniomis, Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo sekmadienį sulaikė Klaipėdos rajono merą, buvusį žemės ūkio ministrą Bronių Markauską ir du verslininkus – buvusį B. Markausko patarėją Dalių Žilinską ir Romualdą Šukį.

Kiek vėliau pranešta, kad trys Lietuvos piliečiai, kuriuos Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo šiandien sulaikė Kuršių mariose, jau grąžinti atgal į Lietuvą.

Pasak jo, kaip įprasta tokiais atvejais, pradeda veikti Sienos įgaliotinio institutas, kuris yra sukurtas panašiems incidentams spręsti – keičiamasi informacija, tikslinamos aplinkybės.

„Paprastai tokiais atvejais – čia ne pirmas toks atvejis, – kiek iki šiol būta, tai Rusijos pareigūnai taiko administracinę atsakomybę, negaliu sakyti, kad šiuo atveju taip bus (...) Ir išsiaiškinę viską po kažkurio laiko grąžina tuos asmenis nubaudę, grąžina plaukiojimo priemonę“, – sakė VSAT atstovas.

G. Mišučio teigimu, tokių sienos kirtimo incidentų būna ypač šiltuoju metų laiku: „pramogautojai, kateriai, jachtos ir taip toliau – ir į vieną, ir į kitą pusę pasitaiko“.

B. Markauskas nuo 2019 metų užima Klaipėdos rajono mero pareigas. Anksčiau jis vadovavo žemės ūkio ministerijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt