Pasaulyje

2021.07.09 16:47

Jogailos planeta skrieja Saulės sistemoje – Lenkijos siūlymas oficialiai patvirtintas

LRT.lt2021.07.09 16:47

Tarptautinė astronomų sąjunga patvirtino naujus Lenkijos institucijų pasiūlytus pavadinimus nykštukinėms planetoms, esančioms Saulės sistemoje. Viena iš jų, atrasta dar 2004 m., nuo šiol vadinsis Jogaila, rašo „PolandIn“.

Asteroidas 2004 TP17 buvo atrastas 2004 m. spalio 11 dieną. Dabar ji oficialiai vadinsis Jogaila – buvo pasirinkta lietuviška Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio vardo forma.

Kitos nykštukinės planetos pavadintos šiuolaikiniais lenkiškais vardais Dudziński, Rożek, SławomirBreiter – tai Poznanės universiteto mokslininkų, besispecializuojančių mažų Saulės sistemos objektų tyrimuose, pavardės. Vienas dangaus kūnas pavadintas Oauam (Adomo Mickevičiaus universiteto astronomijos observatorijos akronimas).

„Džiaugiuosi, kad tiek daug Poznanės astronomų (iš viso 13) jau buvo pagerbti Saulės sistemoje ir esu dėkingas, kad šių planetoidų orbitos yra toli nuo žemės. Būtų keista, jei staiga pasirodytų antraštės: „Ar SławomirBreiter sunaikins mūsų civilizaciją“ – juokavo Poznanės observatorijoje 35 metus dirbantis prof. Sławomiras Breiteris

Virš 22,5 tūkst. mažų kosminių kūnų Saulės sistemoje turi pavadinimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt