Pasaulyje

2021.04.20 14:23

Mirė kovose su sukilėliais sužeistas Čado prezidentas, skelbia vietos kariuomenė

atnaujinta 20.21
BNS2021.04.20 14:23

Čado prezidentas Idrissas Deby Itno, prie valstybės vairo stovintis jau tris dešimtmečius, mirė nuo sužalojimų, patirtų kovose su sukilėliais šalies šiaurėje, antradienį pranešė kariuomenė.

68 metų I. Deby Itno „ką tik išleido savo paskutinį atodūsį gindamas suverenią tautą mūšio lauke“ savaitgalį, sakė kariuomenės atstovas spaudai generolas Azemas Bermandoa Agouna, perskaitęs pareiškimą per valstybinę televiziją.

Kariuomenė pirmadienį paskelbė, kad per kovas nukauta apie 300 Čado pokyčių ir santarvės fronto (FACT) sukilėlių, o FACT pranešime tvirtino, kad buvo sužalotas I. Deby Itno. Oficialūs šaltiniai pastarojo pranešimo negalėjo patvirtinti.

68 metų I. Deby Itno „ką tik išleido savo paskutinį atodūsį gindamas suverenią tautą mūšio lauke“ savaitgalį, sakė kariuomenės atstovas spaudai generolas Azemas Bermandoa Agouna, perskaitęs pareiškimą per valstybinę televiziją.

Karjeros kariškis I. Deby Itno didžiulę, išėjimo prie jūros neturinčią valstybę valdė nuo 1990 metų perversmo, po kurio įvyko keletas prezidento rinkimų.

Vėlų pirmadienį jis buvo paskelbtas anksčiau šį mėnesį vykusių prezidento rinkimų nugalėtoju, surinkęs beveik 80 proc. balsų.

Ministrai ir aukšto rango kariškiai pirmadienį sakė, kad I. Deby Itno buvo Čado šiauriniame regione šeštadienį ir sekmadienį, po to, kai sukilėliai rinkimų dieną, balandžio 11-ąją, pradėjo puolimą.

Po prezidento mirties Čado sukilėliai žada tęsti puolimą

Sukilėlių grupė, kuri anksčiau šį mėnesį pradėjo puolimą prieš režimą Čade iš Libijos, antradienį, po prezidento Idrisso Deby Itno mirties, pažadėjo žygiuoti į sostinę Ndžameną.

„Mes kategoriškai atmetame [valdžios] perdavimą“ karinei tarybai, kuriai vadovaus vienas iš I. Deby Itno sūnų, sakė Čado pokyčių ir santarvės fronto (FACT) atstovas Kingabe Ogouzeimi de Tapolis.

„Mes ketiname tęsti puolimą“, – pridūrė jis.

Valstybinės I. Deby Itno laidotuvės vyks penktadienį

Čade penktadienį rengiamos valstybinės prezidento laidotuvės, pranešė prezidentūra.

Ceremonijoje sostinėje Ndžamenoje dalyvaus „draugiškų šalių“ valstybių ir vyriausybių vadovai, o po jos I. Deby Itno bus palaidotas savo gimtajame regione tolimuosiuose Čado rytuose, sakoma antradienį paskelbtame prezidentūros pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt