Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.04 15:49

Naujas tyrimas: naciai nužudė du kartus daugiau žmonių, koncentracijos stovyklų buvo šešis kartus daugiau, nei manyta iki šiol

15min.lt 2013.03.04 15:49

Per nacių vykdytą holokaustą galėjo mirti iki 20 milijono žmonių – gerokai daugiau, nei buvo manyta iki šiol, atskleidžia naujas tyrimas.

Per nacių vykdytą holokaustą galėjo mirti iki 20 milijono žmonių – gerokai daugiau, nei buvo manyta iki šiol, atskleidžia naujas tyrimas.

Nacių kalinimo ir žudymo aparatas, išsikerojęs Europoje praėjusiame amžiuje, nusinešė du kartus daugiau gyvybių, skelbia „The Telegraph“. Iki šiol manyta, kad per holokaustą žuvo tarp penkių ir šešių milijonų žydų. Nacių režimo aukomis tapo dar apie šeši milijonai kitų žmonių.

Tačiau nauji skaičiai, pribloškę istorikus, rodo, kad iš viso nuo nacių rankų galėjo mirti 15–20 milijonų žmonių. Tokios išvados prieitos po trylika metų trukusio Vašingtono Holokausto muziejaus tyrimo, kurio metu istorikai ištyrinėjo didelius kiekius dokumentų.

„Mūsų tyrimo rezultatai yra šokiruojantys, – „The Independent“ sakė tyrimo direktorius Geoffrey Megargee. – Mes išanalizavome skaičius, kurie anksčiau niekada nebuvo surinkti į vieną vietą.“

Tyrimo metu nagrinėta informacija iš 42 400 koncentracijos stovyklų ir getų visoje Europoje – įskaitant ir priverstinio darbo stovyklas bei „slaugos“ centrus, kuriuose moterims per prievartą būdavo atliekami abortai, arba vaikai nužudomi iškart po gimimo. Į tyrimą taip pat buvo įtrauktos stovyklos, kalėjimai ir žudynių vietos marionetiniuose nacių režimuose.

Paaiškėjo, kad tokių vietų skaičius kelis kartus lenkia anksčiau to paties muziejaus skelbtą statistiką. G. Megargee sakė, kad pradėdamas tyrimą tikėjosi atrasti vos apie 7 tūkst. stovyklų ir getų, todėl nauji skaičiai jį šokiravo.

„Skaičiai yra žymiai didesnis nei mes iš pradžių manėme. Mes anksčiau žinojome, koks siaubingas gyvenimas buvo getuose ir stovyklose, tačiau šie nauji skaičiai yra neįtikėtini“, – sakė Vokiečių istorijos instituto Amerikoje direktorius Hartmutas Berghoffas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi