Pasaulyje

2020.11.18 23:27

Lenkijos policija įpykusiems protestuotojams neleido užblokuoti parlamento

LRT.lt2020.11.18 23:27

Lenkijos sostinėje Varšuvoje tęsiasi protestai prieš beveik visišką abortų draudimą šalyje. Trečiadienį sostinėje protestuotojai bandė užblokuoti šalies parlamentą.

Kaip skelbia „Reuters“, policija išvaikė protestuotojus, kurie planavo užblokuoti parlamento pastatą.

Nuotraukose socialiniuose tinkluose buvo galima matyti didelį skaičių policijos automobilių šalia parlamento dar prieš prasidedant protestui, skelbia „Reuters“.

„Pats faktas, kad čia tiek daug policijos pareigūnų… rodo, kad partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) bijo moterų“, – „Reuters“ sakė parlamentarė Joanna Scheuring-Wielgus.

Savo ruožtu partijos „Įstatymas ir teisingumas“ atstovai kaltino protestuotojus būriuojantis ir skleidžiant koronavirusą šalyje, kurioje nemažėja COVID-19 atvejų ir praėjusią parą pasiektas rekordinis mirčių skaičius (mirė 603 anksčiau užsikrėtę pacientai).

„Visos demonstracijos, kurias jūs remiate, kainuoja žmonių gyvybes – jūsų rankos suteptos krauju“, – parlamente pareiškė partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis.

Transliuotojo TVN24 vaizduose buvo galima matyti minią protestuotojų, nešančių plakatus su užrašais „Moterų pragaras“.

Protestai vyko tuo metu, kai Lenkijos įstatymų leidėjai rinkosi parlamente aptarti šalies vetuotą ES biudžetą.

Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis trečiadienį gynė Varšuvos sprendimą vetuoti Europos Sąjungos biudžetą ir koronaviruso paveiktos ekonomikos gaivinimo planą, pabrėždamas, kad Briuselio bandymas susieti finansavimą su teisės viršenybės principo laikymusi yra nepriimtinas.