Pasaulyje

2016.01.30 10:51

Lenkija palaiko britų poziciją diskusijose dėl narystės ES

ELTA2016.01.30 10:51

Lenkija palaiko Didžiosios Britanijos poziciją ir mažesnės integracijos Europos Sąjungoje (ES) viziją. Šalis traukiasi nuo Vokietijos, laikomos sąjungos ekonominiu ir politiniu katalizatoriumi, pasirinkto kurso, nors jau vasarį vyks viršūnių susitikimas dėl Londono siekiamų reformų. Apie tai praneša „Bloomberg“.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis savo kalboje teigia, kad Lenkijos pozicija dėl „didžiųjų Europos darbotvarkės klausimų“ bei problemų saugumo srityje sutampa su Britanijos. Pastaroji referendumą dėl narystės ES gali surengti jau birželį.

Tiesa, pareigūnas atsisakė remti britų premjero Davido Camerono siekį apriboti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių imigrantų socialines išmokas – tarp šių asmenų nemažai lenkų, persikėlusių į Didžiąją Britaniją Lenkijai 2004-aisiais prisijungus prie Europos Sąjungos.

„Debatai apie krizių krečiamos ES ateitį šiandien tampa itin svarbūs; šias krizes sukėlė ne visada realistiškais buvę integracijos projektai, pavyzdžiui, bendroji valiuta, per daug griežtas reguliavimas ir ekonominė kontrolė, – kalba Witoldas Waszczykowskis. – Šiuos turėtume kaltinti dėl Graikijos krizės ir Didžiosios Britanijos abejonių dėl tolesnio būvimo sąjungoje, kurioje narės dabar kaip niekad glaudžiai susijusios tarpusavyje “.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.