Pasaulyje

2020.04.28 13:52

Pentagonas paviešino vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuoti neatpažinti skraidantys objektai

LRT.lt 2020.04.28 13:52

Pentagonas oficialiai paviešino tris trumpus vaizdo įrašus, kuriuose rodomi „neatpažinti objektai“ (NSO). Beje, juos anksčiau buvo paviešinusi privati ​​kompanija, skelbia CNN.

Vaizdo įrašuose matyti, kaip neidentifikuoti skraidantys objektai greitai juda, kol juos fiksuoja infraraudonųjų spindulių kameros. Dviejuose vaizdo įrašuose girdisi ir pokalbis, kuriame baiminamasi, kaip šie objektai greitai skrenda. Vienas iš asmenų spėlioja, kad tai galėtų būti dronas.

Karinio jūrų laivyno atstovai praėjusių metų rugsėjį pripažino, kad vaizdo įrašas – tikras. Pentagono atstovas žiniasklaidai Sue Gough`as teigė, kad vaizdo įrašai oficialiai paviešinami dabar, kad būtų paneigtas visuomenės klaidingas požiūris į tai, ar skleidžiama filmuota medžiaga buvo tikra, ar nėra daugiau vaizdo įrašų.

„Atlikęs nuodugnią apžvalgą departamentas nustatė, kad šių neklasifikuotų vaizdo įrašų paviešinimas neatskleidžia jokių jautrių detalių ar duomenų“, – rašoma S. Gough`o pranešime.

Karinio jūrų laivyno vaizdo įrašas pirmą kartą buvo išleistas 2017 m. gruodžio mėn. – 2018 m. kovo mėn. Jį paviešino „The Stars“ menų ir mokslų akademija – kompanija, kurią įkūrė buvęs „Blink-182“ muzikantas Tomas DeLonge`as ir kuri esą tiria informaciją apie neatpažintus skraidančius objektus.

2017 m. vienas iš pilotų, kuris 2004 m. pamatė neatpažintą objektą, CNN pasakojo, kad jis judėjo nepaaiškinamai greitai.

„Kai priartėjau prie jo, jis greitai įsibėgėjo ir dingo per mažiau nei dvi sekundes. Tai nutiko taip staiga, kaip teniso kamuolys, atšokęs nuo sienos“, – sakė buvęs JAV karinio jūrų laivyno pilotas Davidas Fravoras.

Pentagonas ir anksčiau tyrė įrašus apie susidūrimus su neapžintais skraidančiais objektais. Tai dalis įslaptintos programos, kuri buvo pradėta buvusio Nevados senatoriaus Harry Reido pavedimu. Programa buvo pradėta 2007 m. ir baigta 2012 m. Pasak Pentagono, ji buvo nutraukta, įvertinus, kad yra didesnių prioritetų, kuriems reikia finansavimo.

Nepaisant to, buvęs įslaptintos programos vadovas Luisas Elizondo 2017 m. CNN sakė, kad jis asmeniškai tiki, kad „yra labai įtikinamų įrodymų, kad mes galime būti ne vieni“.

„Šie orlaiviai, kaip mes juos vadiname, pasižymi tokiomis charakteristikomis, kurių šiuo metu nėra nei JAV, nei jokiuose užsienio sektoriuose, apie kuriuos mes žinome“, – apie tyrinėjamus objektus sakė L. Elizondo.

Jis sako, kad 2017 m. atsistatydino iš Gynybos departamento protestuodamas dėl paslapties, susijusios su programa, ir vidinio pasipriešinimo jos finansavimui.

Kai kurie JAV Kongreso nariai vis dar domisi šia tema: praėjusią vasarą senatoriai gavo įslaptintą jūrų pajėgų pareigūnų pranešimą apie nenustatytus orlaivius.

„Jei pilotai Okeanijoje ar kur kitur praneša apie skrydžio pavojų, trukdantį treniruotis ar kelia jiems pavojų, tada senatorius Warneris nori atsakymų. Nesvarbu, ar tai oro balionai, maži žali vyrai ar kažkas kitas – mes negalime paprašyti mūsų pilotų be reikalo rizikuoti savo gyvybe“, – CNN sakė Rachel Cohen, senatoriaus Marko Warnerio atstovė.