Pasaulyje

2020.03.20 19:05

Kovoje su koronavirusu Italija užsimena apie bet kokios veiklos uždraudimą lauke

ELTA 2020.03.20 19:05

Kovoje su koronaviruso plitimu Italijos vyriausybė svarsto naujas, dar drastiškesnes priemones. Per ateinančiais 24-48 valandas galimi nauji ribojimai, penktadienį sakė regionų ministras Francesco Boccia. Be kita ko, jis įvardijo galimybę uždrausti bet kokią veiklą lauke.

„Deja, ir šiandien skaičiai dar nejuda teisinga kryptimi, nei kalbant apie naujas infekcijas, nei apie mirtis, kurių smarkiai daugėja“, - sakė labiausiai pandemijos paveikto Lombardijos regiono gubernatorius Attilio Fontana.

Todėl šiaurinių Italijos regionų gubernatoriai reikalauja uždaryti visas valstybines ir privačias įstaigas, išskyrus būtiniausias, ir pasitelkti armiją, kuri kontroliuotų, kaip įgyvendinamos karantino priemonės.

Visoje Italijoje nuo kovo 10-osios galioja draudimas gyventojams išeiti iš namų. Restoranai, barai ir parduotuvės uždarytos. Žmonės gali palikti namus tik darbo tikslais, apsipirkti ar nueiti pas gydytoją ar į vaistinę. Iki šiol žmonėms leidžiama sportuoti lauke, jei jie tai daro vieni ir netoli savo gyvenamosios vietos.

„Bėgiojimas gatve yra galimybė pabėgti nuo piliečio pareigų, ir tai vėliau sukelia riziką“, - dienraščiui „Corriere della Sera“ sakė Maurizio Casasco, Europos ir Italijos sporto medikų sąjungos prezidentas. Jis teigė visiškai pritariąs dar griežtesniems suvaržymams. „Mūsų elgesyje negali būti pilkųjų zonų. Ir aš klausiu savęs, ar italai tikrai per naktį tapo sportininkais“, - kalbėjo M. Casasco.

Ketvirtadienio duomenimis, Italijoje virusas pražudė jau 3 405 asmenis – daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.