Pasaulyje

2020.03.19 00:03

Jutoje įvyko 5,7 balo žemės drebėjimas

BNS2020.03.19 00:03

JAV vakarinėje Jutos valstijoje negiliai įvykęs 5,7 balo žemės drebėjimas trečiadienį išgąsdino Solt Leik Sičio miesto gyventojus, apgadino svarbią mormonų šventovę ir sutrikdė pastangas kovoti su koronaviruso pandemija.

JAV Geologijos tarnybos (USGS) pranešime sakoma, kad 13 val. 9 min. Grinvičo (15 val. 9 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų požeminių smūgių epicentras buvo už 4 km į šiaurę nuo Solt Leik Sičio apygardos miestelio Magnos. Drebėjimo epicentras buvo apie 10 km gylyje.

Stipriausias Jutoje nuo 1992 metų žemės drebėjimas taip pat privertė uždaryti Solt Leik Sičio oro uostą, apgadino pastatų miesto centre ir paliko be elektros tūkstančius vartotojų.

Be kita ko, buvo apgadinta Solt Leiko šventykla – vienas didžiausių ir įsimintiniausių pastatų šiame mieste.

Per drebėjimą nukentėjo ir senovės Amerikos pranašą iš „Mormono knygos“ vaizduojanti 3,81 metro aukščio varinė statula, esanti šventyklos .

„Angelo Moronio statulos trimitas atitrūko, taip pat buvo šiek tiek išjudinti kai kurie šventyklos mažesniosios smailės akmenys“, – sakė maldos namų atstovas Danielis Woodruffas.

Solt Leik Sitis yra 16 mln. sekėjų turinčios Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus (Mormonų) Bažnyčios pagrindinis centras.

Dėl koronaviruso pandemijos ši bendruomenė jau anksčiau sustabdė visas viešas ceremonijas ir susirinkimus.

Per žemės drebėjimą vykdant evakuacijas miesto centre išsijungė Jutoje įkurta su koronaviruso pandemija susijusios pagalbos telefono linija, taip pat valstijos viešoji medicinos laboratorija.

Be to, buvo atšaukta spaudos konferencija apie koronaviruso protrūkio eigą.

„Prašome vengti lankytis miesto centre, kol brigados įvertins žalą“, – per tviterį parašė Jutos gubernatorius Gary Herbertas.

Solt Leik Sičio tarptautinis oro uostas savo „Twitter“ žinutėje rašė, kad „šiuo metu neveikia“. Žmonės buvo evakuoti iš oro dispečerių bokšto, terminalų ir salių.

Skirstymo tinklų bendrovė „Rocky Mountain Power“ nurodė, kad dėl drebėjimo be elektros liko apie 55 tūkst. vartotojų. Kaip praneša vietos žiniasklaida, pastarieji požeminiai smūgiai šiame regione buvo stipriausi nuo 1992 metų.

Dienraštis „The Salt Lake Tribune“ nurodė, kad buvo pranešimų apie apgadintus namus ir verslo objektus, bet didelių sugriovimų neužfiksuota.

„Tai buvo vienas baugiausių dalykų per visą mano gyvenimą“, – laikraščiui sakė Magnoje netoli epicentro gyvenantis Griffinas Bonacci.

Žemė „nuolat kilnojosi; atrodė, kad būtų sprogusi bomba. Ir staiga visi daiktai mano namuose pradėjo kristi“, – pasakojo jis.

Po pirminio smūgio užfiksuota apie 25 pakartotiniai, iš kurių stipriausias buvo 4,4 balo, informavo USGS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.