Pasaulyje

2020.03.12 04:16

PSO koronaviruso pandemiją vadina kontroliuojama, pirmosios mirtys Indijoje ir Norvegijoje

Italijoje mirčių skaičius išaugo virš 1 000; atnaujinta 22.52

Naujojo koronaviruso protrūkis „yra kontroliuojama pandemija“, jeigu šalys stiprina priemones kovai su ja, ketvirtadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas. Lenkijoje ketvirtadienį užsikrėtusi koronavirusu mirė pirmoji šalies gyventoja.

Atnaujinta 22.52

Norvegijoje užfiksuotas pirmasis koronavirusu užsikrėtusio paciento mirties atvejis. Tai ketvirtadienį pranešė šalies ministrė pirmininkė Erna Solberg.

„Vakare mes gavome informaciją apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Mirė pagyvenęs ligotas žmogus“, - sakė vyriausybės vadovė.

Norvegijoje jau užfiksuota daugiau kaip 620 užsikrėtimo atvejų.
Nuo ketvirtadienio vakaro valdžios sprendimu šalyje uždaryti visi vaikų darželiai ir mokyklos.

Atnaujinta 21.36

Indijoje nuo koronaviruso mirė pirmasis pacientas. Kaip pranešė tviteryje šalies pietuose esančios Karnatakos valstijos sveikatos apsaugos ministras B. Sriramulu, viruso auka tapo Kalburgio apygardos gyventojas, neseniai grįžęs iš Saudo Arabijos. Jam buvo 76 metai.

Pasak televizijos kanalo NDTV, vyras grįžo iš Saudo Arabijos vasario 29 d., Haidarabado oro uoste jis buvo patikrintas, bet tuo metu jokie simptomai jam dar nebuvo pasireiškę. Tačiau kovo 5 d. jis sunegalavo ir buvo paguldytas į ligoninę. Pacientas mirė kovo 10 d., bet apie jo mirtį nuo koronaviruso buvo pranešta tik atlikus visus tyrimus.

Kaip pranešė ketvirtadienį Indijos sveikatos apsaugos ministerija, koronavirusu šalyje užsikrėtę 73 žmonės.

Atnaujinta 19.57

Baltarusijoje patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius išaugo iki 21. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Pasak žinybos atstovų, izoliuojant pacientus jų testai buvo neigiami. „Tuo metu jie nekėlė pavojaus aplinkiniams, kadangi viruso išskyrimas į aplinką gali prasidėti anksčiausiai trečią dieną. Iki to laiko visi šie žmonės jau buvo stebimi medikų, su niekuo nekontaktavo“, - teigė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai. Pasak jų, „beveik visi pacientai jaučiasi patenkinamai, vieno iš jų būklė – vidutinio sunkumo“.

Iki šiol Baltarusijoje atlikta daugiau kaip 10,5 tūkstančio testų dėl Covid-19.

Atnaujinta 19.37

Italijoje nuo koronaviruso mirė daugiau 1 000 žmonių. Šalyje patvirtinta 15 000 koronaviruso atvejų.

Italijos užsienio raikalų ministras nurodė tikintis, kad Italija bus pirmoji šalis įveikusi koronavirusą, rašoma BBC.

Luigi Di Maio teigia, kad priemonės, kurių ėmėsi Italija yra efektyvios. Praėjus dviem savaitėm po to, kai šiaurės Italijoje buvo uždaryta 10 miestų, kuriuose plito koronavirusas, ten neatsirado naujų infekcijų.

Atnaujinta 19.05

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau nusprendė izoliuotis namuose dėl koronaviruso grėsmės, rašoma BBC.

Trečiadienį iš Londono grįžusi J. Trudeau žmona Sophie Gregoire-Trudeau pradėjo jausti lengvus viruso simptomus, įskaitant karščiavimą. J. Trudeau nerodo ligos simptomų.

Pora liks namuose iki paaiškės tyrimų rezultatai, rašo BBC.

Šią savaitę turėjusius vykti susitikimus J. Trudeau atidėjo. BBC rašoma, kad ministras pirmininkas dirbs iš namų.

Šiuo metu yra patvirtinti 103 koronaviruso atvejai Kanadoje

Atnaujinta 18.55

Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro komunikacijos vadovui, praėjusį savaitgalį susitikusiam su JAV vadovu Donaldu Trumpu per oficialų vizitą Floridoje, diagnozuotas koronavirusas, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Brazilijos prezidento biuras „ėmėsi visų reikalingų prevencinių priemonių, kad apsaugotų prezidento ir visų su juo į Jungtines Valstijas keliavusių darbuotojų sveikatą“, sakoma pranešime.

Jame nurodoma, kad kraštutinių dešiniųjų prezidento atstovas Fabio Wajngartenas susirgo naujojo koronaviruso sukeliama liga COVID-19.

F. Wajngartenas savo paskyroje socialiniame tinkle „Instagram“ šeštadienį pasidalijo nuotrauka, kurioje jis nufotografuotas su D. Trumpu ir JAV viceprezidentu Mike'u Pence'u.

Atnaujinta 18.33

Ketvirtadienį Latvijos vyriausybė nusprendė dėl naujo tipo koronaviruso plitimo grėsmės paskelbti šalyje nepaprastąją padėtį. Tai po ministrų kabineto posėdžio žurnalistams pranešė premjeras Krišjanis Karinis.

„Nepaprastoji padėtis galioja nuo sprendimo priėmimo iki balandžio 14 d., kad būtų apribotas Covid-19 plitimas“, – sakoma Latvijos vyriausybės nutarime.

Pasak K. Karinio, nuo kovo 13 d. iki balandžio 14 d. Latvijoje bus uždarytos visos mokyklos, bus mokomasi nuotoliniu būdu. Vaikų darželius galės lankyti tik tie vaikai, kurių tėvai galės patvirtinti, kad jie nesilankė naujojo koronaviruso paliestose šalyse ir nekontaktavo su tokiais asmenimis. Laikinai nutraukiama būrelių ir sporto sekcijų veikla.

„Nuo kovo 13 d. draudžiami visi vieši renginiai, susirinkimai, eitynės ir piketai, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip 200 žmonių“, – pareiškė premjeras.

Latvijos vyriausybė taip pat paragino šalies gyventojus susilaikyti nuo kelionių į užsienį. Anot K. Karinio, valdžia padarys visa, kad užkirstų kelią viruso plitimui. Bet valstybės siena nebus uždaryta.

Latvijoje iki šiol patvirtinta 16 užsikrėtimo naujo tipo koronavirusu atvejų, 15 žmonių užsikrėtė lankydamiesi užsienyje – Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje.

Atnaujinta 18.03

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte ketvirtadienį paskelbė planuojantis įšaldyti visą susisiekimą sostinėje Maniloje, taip pat paskelbti karantiną, siekdamas sustabdyti mirtinai pavojingo naujojo koronaviruso plitimą.

Kreipdamasis į tautą per televiziją R. Duterte taip pat patvirtino sprendimą mėnesiui uždaryti mokyklas, atšaukti masinius renginius ir uždrausti atvykti į šalį užsieniečiams iš vietovių, kur plinta užkratas.

Kol kas neaišku, kada įsigalios visos priemonės, tačiau R. Duterte nurodė, kad laikinas susisiekimo sausumos, jūrų ir oro transportu kelionėms iš ir į sostinę nutraukimas prasidės sekmadienį.

„Tai uždarymas“, – sakė prezidentas.

Filipinuose yra daug mažiau koronaviruso atvejų nei tokiuose židiniuose kaip Kinija ir Italija, tačiau užsikrėtimo atvejų šalyje nuo pirmadienio padaugėjo nuo 24 iki 52.

Filipinuose patvirtinti penki mirties nuo koronaviruso atvejai. Vienas iš mirusiųjų yra turistas iš Kinijos Uhano miesto – infekcijos epicentro.

R. Duterte susidūrė su valdžios institucijų ir visuomenės spaudimu sutramdyti virusą valstybėje, turinčioje trapią sveikatos apsaugos sistemą ir kurioje milijonai nepasiturinčių piliečių gyvena tankiai apgyvendintuose lūšnynuose antisanitarinėmis sąlygomis.

Atnaujinta 17.49

Slovakija ketvirtadienį paskelbė, kad neįsileis į šalį jokių užsieniečių, išskyrus lenkus.

Tokių priemonių imtasi siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso plitimą.

Nuo penktadienio ryto „į Slovakiją nebus įleidžiami jokie užsienio piliečiai. Pasienio su Lenkija perėjose į šalį bus įleidžiami tik Lenkijos piliečiai“, naujienų agentūrai AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Peteris Lazarovas.

Į šalį galės patekti tik leidimą gyventi šalyje turintys užsieniečiai, o visi slovakai, grįžtantys iš užsienio, turės laikytis dviejų savaičių karantino.

Vyriausybė taip pat pranešė, kad nuo pirmadienio dviem savaitėms uždaro mokyklas ir visus tarptautinius oro uostus.

Atnaujinta 17.38

Švedijoje patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius išaugo iki 639. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „Expressen“.

Dauguma infekuotųjų – 40-60 metų amžiaus žmonės. Užsikrėtusiųjų rasta visuose šalies regionuose.
Kaip sakė per kasdienę spaudos konferenciją Švedijos vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellis, anksčiau švedai užsikrėsdavo lankydamiesi užsienyje, Italijoje ar Irane, o dabar užsikrečiama šalyje.

Atnaujinta 16.59

Azerbaidžane užfiksuotas pirmasis mirties nuo naujojo koronaviruso atvejis. Tai ketvirtadienį pranešė operatyvinis štabas prie šalies vyriausybės.

„1969 metų gimimo Azerbaidžano pilietė, grįžusi iš Irano, kur ji gydėsi, kreipėsi į medikus dėl nuolatinių sveikatos problemų. Be sunkaus autoimuninio susirgimo ir plaučių nepakankamumo, jai buvo diagnozuotas užsikrėtimas koronavirusu. Nors gydytojai dėjo visas pastangas, jos gyvybės nepavyko išgelbėti“, – sakoma pranešime.

Atnaujinta 16.41

Čekijoje dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Tai ketvirtadienį per spaudos konferenciją po vyriausybės posėdžio pranešė šalies ministras pirmininkas Andrejus Babišas.

„Čekijoje ketvirtadienį nuo 14 valandos Vidurio Europos laiku įvedama nepaprastoji padėtis, – pabrėžė jis. – Ji galios 30 dienų“.

Nepaprastoji padėtis įvesta dėl koronaviruso plitimo. Iki šiol šalyje nustatyti 96 infekuotieji.

Čekijos vyriausybė taip pat uždraudė įvažiuoti į šalį užsieniečiams iš 13 valstybių-naujo tipo koronaviruso židinių.

„Mes uždraudėme įvažiuoti į šalį visiems užsieniečiams iš rizikos zonų. Išimtis daroma tik asmenims, turintiems leidimus nuolat ar laikinai gyventi Čekijoje. Omenyje turima 13 šalių. Be Kinijos, Pietų Korėjos ir Irano, tai Europos Sąjungos šalys – Italija, Ispanija, Austrija, Vokietija, Šveicarija, Norvegija, Švedija, Nyderlandai, Belgija ir Didžioji Britanija, nors pastaroji jau išstojo iš ES. Be to, mes uždraudėme Čekijos piliečiams, taip pat leidimus nuolat ar laikinai gyventi Čekijoje turintiems užsieniečiams lankytis šiose šalyse“, – sakė A. Babišas.

Atnaujinta 16.30

Jungtinėje Karalystėje per pastarąją parą buvo patvirtinti 134 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Iš viso šalyje teigiami tyrimų rezultatai dėl užsikrėtimo COVID-19 nustatyti 590 žmonių.

Atnaujinta 15.52

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesus dar trečiadienį pripažino, kad naujojo koronaviruso protrūkis dabar jau gali būti laikomas pandeminiu, ligai greitai plintant visame pasaulyje.

Tačiau jis perspėjo diplomatus Ženevoje, kad viruso protrūkio įvardinimas pandeminiu neturėtų reikšti, kad šalys turi nutraukti kovą su šio viruso plitimu.

„Tai yra kontroliuojama pandemija“, – sakė PSO vadovas, remiantis pranešimu.

„Esame giliai susirūpinę, kad kai kurios šalys tinkamai neįvertina šios grėsmės ir nepakankamai vykdo politinius įsipareigojimus viruso plitimui kontroliuoti“, – nurodė jis.

„Mintis, kad šalys turi pakeisti savo (viruso) plitimo sustabdymo strategiją į sušvelninimo yra klaidinga ir pavojinga“, – pabrėžė jis.

Naujienų agentūros AFP duomenimis, nuo koronaviruso pasaulyje jau mirė daugiau nei 4 500 žmonių. PSO pranešė apie 125 tūkst. koronaviruso atvejų, registruotų 118 valstybių ir teritorijų.

„Tam, kad apsaugotume gyvybes, mes turime sumažinti perdavimą“, – pabrėžė T. A. Ghebreyesus.

„Tai reiškia, kad reikia nustatyti ir izoliuoti kaip įmanoma daugiau atvejų ir karantinuoti artimiausius asmenis, su kuriais jie turėjo kontaktą“, – kalbėjo generalinis sekretorius, ragindamas valstybes ištirti kiekvieną įtariamą COVID-19 atvejį, siekiant sulėtinti užkrato perdavimą.

„Net jeigu neįmanoma sustabdyti užkrato pernešimo, galima jį sulėtinti ir apsaugoti sveikatos priežiūros įstaigas, senelių namus bei kitas svarbias vietas – bet tik tuo atveju, jeigu bus tikrinami visi įtartini atvejai“, – nurodė jis.

Daugiausia koronaviruso atvejų buvo užregistruota Kinijoje, kur šios ligos protrūkis kilo gruodžio mėnesį. Dideli šio viruso židiniai taip pat registruoti Pietų Korėjoje, Irane ir Italijoje.

Iš viso užsikrėtusiųjų skaičius šiose šalyse sudaro daugiau nei 90 proc. visų registruotų koronaviruso atvejų pasaulyje, skelbia PSO.

Atnaujinta 15.23

Norvegijos vyriausybė nusprendė dėl koronaviruso pIitimo visoje šalyje uždaryti mokyklas ir vaikų darželius. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra NTB.

Jos žiniomis, tai – viena iš priemonių, kurias netrukus paskelbs šalies valdžia.

Be to, pasak NTB, dėl koronaviruso bus uždaryta dauguma universitetų ir aukštųjų mokyklų. Be kita ko, Oslo universitete bus mokomasi nuotoliniu būdu.

Norvegijoje jau užfiksuota daugiau kaip 620 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Pirmas infekuotasis buvo nustatytas vasario pabaigoje.

Situacija Ispanijoje

Ispanijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius siekia jau beveik 3 000, o mirusių skaičius beveik padvigubėjo ir dabar siekia 84, skelbia šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Ispanijoje nuo trečiadienio užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius išaugo nuo 2 140 iki 2 968, o mirusių – nuo 48 iki 84.

Mirtis Lenkijoje

Lenkijoje užsikrėtusi 57-erių moteris antradienį mirė Poznanės Jozef Stus specializuotoje miesto ligoninėje, jos būklė nuo pat paguldymo į ligoninę buvo itin sunki, rašo „Wyborcza“. Moteris anksčiau sirgo lėtine liga.

57 metų mokytoja buvo hospitalizuota kritinės būklės dėl plaučių uždegimo ir, „deja, neseniai mirė“, žurnalistams pranešė Poznanės vicemeras Jedrzejus Solarski.

Tarp hospitalizuotųjų dėl koronaviruso yra ir minėtos moters sutuoktinis ir dukra, bet jų būklė nėra kritinė. Kiti jos šeimos nariai virusu neužsikrėtė.

Iš viso Lenkijoje patvirtinti 47 užsikrėtimai koronavirusu, toje pačioje ligoninėje gydomi dar 2 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Atnaujinta 13.56

Europos Sąjunga griežtai sukritikavo naują JAV kelionių draudimą, kurį dėl koronaviruso paskelbė prezidentas Donaldas Trumpas.

Draudimą atvykti į JAV keliautojams iš Europos Briuselis pavadino „vienašališku, priimtu be konsultacijų“.

Bendrame Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charles`o Michelio ir Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškime teigiama, kad koronaviruso pandemija yra „pasaulinė krizė, neapribota kokiu nors vienu žemynu, ir jai reikia bendradarbiavimo, o ne vienašališkų veiksmų“.

„Europos Sąjunga nepalankiai žiūri į faktą, kad JAV sprendimas sugriežtinti kelionių draudimą buvo padarytas vienašališkai ir be konsultacijų“, – sakė lyderiai.

Atsižvelgdami į visos Italijos uždarymą ir kitas priemones, U. von der Leyen ir Ch. Michelis taip pat atmetė D. Trumpo pareiškimą, kad ES nepakankamai kovojo su COVID-19.

„Europos Sąjunga imasi griežtų veiksmų viruso plitimui apriboti“, – sakė jie.

Atnaujinta 13.52

Iranas ketvirtadienį pranešė, kad per pastarąsias 24 valandas šalyje nuo koronaviruso mirė dar 75 žmonės. Irane – labiausiai koronaviruso paveiktoje šalyje Artimuosiuose Rytuose – koronaviruso aukų skaičius jau pasiekė 429, praneša agentūra „Reuters“.

„Per paskutines 24 valandas nustatėme 1 075 naujus patvirtintus COVID-19 atvejus, vadinasi, šalyje yra 10 tūkst. 75 užsikrėtę žmonės. Aukų skaičius – 429“, – teigė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianushas Jahanpuras.

Atnaujinta 13.40

Tuo tarpu Airija pranešė uždaranti visas šalies mokyklas, koledžus ir rūpinimosi vaikais įstaigas iki kovo mėnesio pabaigos.

Ispanijos lygių galimybių ministrei Irene Montero diagnozuotas koronavirusas; ji izoliuota kartu su savo partneriu, vicepremjeru ir kraštutinių kairiųjų partijos „Mes galime“ („Podemos“) lyderiu Pablo Iglesias, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

„Ministrė jaučiasi gerai. Atsižvelgiant į situaciją, antrajam vicepremjerui Pablo Iglesias taip pat taikomas karantinas“, – rašoma vyriausybės išplatintame pranešime.

„Šiandien visiems vyriausybės nariams bus atlikti tyrimai“, – priduriama jame. Tyrimų rezultatus žadama paskelbti vėliau ketvirtadienį.

Atnaujinta 12.43

Alžyre užfiksuotas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis, ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip pranešama, koronaviruso auka Alžyre tapo moteris. Ji mirė Blidos provincijos ligoninėje, esančioje netoli sostinės Alžyro.

Alžyre ketvirtadienį, be kita ko, patvirtinti dar penki užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Du iš penkių naujai užsikrėtusių žmonių neseniai sugrįžo iš Prancūzijos. Iš viso Alžyre užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė 24.

Atnaujinta 12.31

Italija ketvirtadienį pranešė, kad nuo penktadienio vakaro bus uždaromas Romos Čampino oro uostas. Nuo antradienio kelionėms bus uždarytas vienas Fiumičino oro uosto terminalas, skelbia AFP.

Atnaujinta 12.19

Per praėjusią parą Latvijoje patvirtinti dar šeši, o Estijoje – dar keturi ligos COVID-19 atvejai. Latvijoje užsikrėtusiųjų yra 16, o Estijoje – 17.

Kaip informavo Estijos premjeras Juri Ratas, testai dėl viruso jau atlikti 464 asmenims, kurių 16-ai užsikrėtimas patvirtintas.

Atnaujinta 11.12

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas paragino žmones ir šalis susivienyti prieš bendrą koronaviruso (Covid-19) grėsmę.

Naujojo koronaviruso protrūkis prasidėjo Kinijos Vuhano mieste pernai gruodį ir išplito visame pasaulyje. Iš viso pasaulyje patvirtinta beveik 120 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų.

„Tai raginimas laikytis atsakingo požiūrio ir solidarizuotis (...)“, – teigė JT generalinis sekretorius.

„Kartu mes vis dar galime pakeisti šios pandemijos kryptį – tačiau tai reiškia atkreipti dėmesį į neveiklumą“, – teigė A. Guterresas ir paragino kiekvienos šalies vyriausybę skubiai stiprinti savo pastangas kovoje su koronavirusu.
„Pandemijos paskelbimas yra raginimas imtis veiksmų – visiems ir visur“, – sakė JT vadovas.

Atnaujinta 10.59

Graikijoje, Sveikatos ministerijos duomenimis, nuo koronaviruso sukeltos infekcijos mirė pirmasis žmogus. Tai gretutinių ligų turintis 66 metų vyras, kuris vasarį lankėsi Izraelyje ir Egipte.

Iš viso Graikijoje iki šiol užregistruoti 99 infekcijos atvejai.

Indija tuo tarpu dėl koronaviruso mėnesiui laiko negaliojančiomis skelbia visas turistines vizas. Tik tie turistai, kurie jau yra šalyje, gali čia likti, sakoma Indijos sveikatos ministerijos pranešime. Kelionių draudimas kol kas galios nuo penktadienio iki balandžio 15 dienos.

Atnaujinta 10.39

Latvijoje ketvirtadienį buvo patvirtinti 6 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Iš viso šalyje COVID-19 yra užsikrėtę 16 žmonių, nurodo LSM.

Lenkijoje naujausiais duomenimis per parą buvo užfiksuota 16 naujų užsikrėtimų koronavirusu, iš viso šalyje patvirtinti 47 atvejai, rašo „PolandIn“.

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje siūlys nuo pirmadienio, kovo 16 dienos, stabdyti mokymo procesą aukštosiose mokyklose ir uždaryti vaikų darželius.

Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė.

Taip pat pasiūlyta po atostogų mokyklose įvesti dviejų savaičių karantiną.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat siūlo uždrausti daugiau kaip 500 žmonių susibūrimus.

JAV draus skrydžius

JAV skrydžių draudimas įsigalios penktadienį vidurnaktį, tačiau išimtis bus taikoma Jungtinei Karalystei. Vėliau buvo patikslinta, kad bus stabdomi skrydžiai iš Šengeno zonai priklausančių valstybių.

Pasak D. Trumpo, Europos Sąjunga nesugebėjo imtis atsargumo priemonių bei apriboti kelionių į Kiniją ir kitus karštus taškus. Dėl to, pasak jo, keleiviai iš Europos dar labiau paskleidė užkratą.

LRT RADIJO žinios. Trumpas stabdo skrydžius iš Europos: koronavirusu serga Tomas Hanksas, NBA dėl žaidėjo pozityvaus testo stabdo sezoną

JAV prezidentas D. Trumpas taip pat paragino Kongresą imtis priemonių, kad koronaviruso padarinius jaučiančiam verslui būtų palengvinta mokesčių našta.

Geriausiu vakaro laiku iš Ovaliojo kabineto kreipdamasis į susirūpinusius amerikiečius, D. Trumpas stengėsi atsikirsti kritikams, sakantiems, kad šios krizės metu trūko jo vadovavimo, ir tvirtino, kad „virusas neturės šansų“.

„Tai agresyviausios ir išsamiausios pastangos stojant prieš užsienio virusą per dabartinę istoriją“, – sakė jis.

Savo kalboje D. Trumpas smarkiai akcentavo Europos vaidmenį dėl viruso plitimo.

„Europos Sąjunga nesiėmė tokių pačių [kaip JAV] atsargumo priemonių ir nesuvaržė kelionių iš Kinijos ir kitų „karštųjų taškų“, – sakė jis. – Todėl keliautojai iš Europos Jungtinėse Valstijose pasėjo daug naujų židinių.“

Europos šalių ambasadoriai nustebinti JAV žingsnio

Didžiąją dalį Europos panašu, kad nustebino D. Trumpo pareiškimas, kad bus stabdomi skrydžiai iš 26 Europos valstybių į JAV, skelbia CNN.

Keletas Europos šalių ambasadorių Vašingtone CNN sakė, kad jie nenumatė tokio žingsnio nepaisant to, kad kontaktavo su prezidento administracija pastarosiomis dienomis.

Vienas iš ambasadorių žiniasklaidai sakė, kad nebuvo ženklų, kad bus skelbiamas toks žingsnis. Tuo metu Vokietijos atstovas taip pat patvirtino, kad nebuvo perspėjimo.

„Mes žinojome, kad kažkas artėja dėl keliavimo iš Europos, bet nesitikėjome tokių drastiškų sprendimų. Nesuprantama daroma išimtis Didžiajai Britanijai“, – sako Belgijos ambasadorius JAV.

Kaip pastebima, D. Trumpo administracija informaciją ambasadoms paskelbė po to, kai viešai buvo paskelbta apie sprendimą.

Kelionės bus nutraukiamos ne iš visų valstybių

CNN skelbia, kad nebus draudžiami visi skrydžiai iš Europos, nepaminėdamas, kad bus taikomos išimtys amerikiečiams, kuriems prieš atvykstant bus atlikta atitinkama apžiūra. Teigiama, kad D. Tumpo paskelbti draudimai labai panašūs į tuos, kurie taikomi Kinijai.

Taip pat draudimas galioja ne visai Europai, bet valstybėms, kurios yra Šengeno zonoje. Amerikiečiams per minėtą 30 dienų laikotarpį bus leidžiama grįžti iš Europos į JAV, taip pat keliauti į Europą, tačiau grįždami į JAV jie turės atlikti atitinkamas procedūras. Tiesa, lieka neaišku, ar bus vykdomi skrydžiai iš JAV į Europą.

Niujorke atšauktas Šv. Patriko dienos paradas. Niujorke šiuo metu nustatyta 216 koronaviruso atvejų, tai antras rezultatas tarp visų JAV valstijų. Daugiausiai atvejų nustatyta Vašingtone – 373, ten mirė 30 žmonių.

JAV koronavirusas šiuo metu yra nusinešęs 38 gyvybes, o dar 1100 asmenų yra užsikrėtę. JAV aktorius Tomas Hanksas pranešė, kad jis taip pat užsikrėtęs koronavirusu.

Virusas nustatytas ir NBA komandos Utah „Jazz“ žaidėjui iš Prancūzijos Rudy Gobertui. Dėl to stabdomas NBA reguliarusis sezonas.

Europoje užsikrėtimo virusu atvejų – daugiau kaip 22 tūkst.

Užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų Europoje jau yra daugiau kaip 22 tūkst., o Italija tebėra labiausiai paveikta šalis, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys.

Patvirtintų užsikrėtimo atvejų Europoje skaičius padidėjo iki 22 307, o mirties atvejų yra 930, rodo duomenys, kaupiami iš oficialių šaltinių.

Italijoje užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 12 462, o mirties atvejų – iki 827.

Šie skaičiai buvo paskelbti trečiadienio vakarą.

Kinijoje fiksuotas mažiausias naujų infekcijų koronavirusu skaičius – tik 15

Kinija ketvirtadienį vėl pranešė tik apie nedidelį naujų koronaviruso infekcijų skaičių. Pasak Sveikatos komisijos Pekine, fiksuota 15 naujų užsikrėtimų – tai mažiausias rodiklis nuo tada, kai prieš septynias savaites kasdien pradėta skelbti atitinkama statistika. Prieš tai apie mažiausią naujų infekcijų skaičių – 19 – pranešta antradienį.

Ir mirčių nuo viruso skaičius Kinijoje toliau mažėja. Ketvirtadienį pranešta apie 11 mirties atvejų. Iš viso nuo epidemijos pradžios Kinijoje virusas pražudė 3 169 asmenis. Žemyninėje Kinijoje 80 793 žmonės užsikrėtė.

Kiek oficiali statistika atspindi tikrąją padėtį ir kokie yra tikrieji skaičiai, neaišku. Vasario viduryje pakeitus skaičiavimo metodiką, kasdieninis naujų užsikrėtimų Sars-CoV-2 pavadintu virusu ir mirčių skaičius oficialioje statistikoje ėmė pastebimai mažėti.