Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.01 00:59

47 metus trukusi meilė baigta – Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga oficialiai pasuko skirtingais keliais

Johnsonas: tai ne pabaiga, o pradžia; atnaujinta 01.15
LRT.lt, BNS 2020.02.01 00:59

47 metus trukusi Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos meilė baigta – britai pasitraukė iš Bendrijos.

Į gatves išėję žmonės ruošėsi švęsti Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos dar likus kelioms valandoms iki oficialaus paskelbimo, leisdo fejerverkus ir giedojo „Dieve, saugok karalienę“.

Premjeras Johnsonas: tai ne pabaiga, o pradžia

Likus valandai iki oficialaus Didžios Britanijos pasitraukimo kalbą turėtų sakyti premjeras Borisas Johnsonas.

Didžiosios Britanijos premjeras B. Johnsonas, likus vos valandai iki oficialaus Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, kreipdamasis į tautą sakė, kad šis vakaras – stulbinantis vilties momentas, dėl kurio nemaža dalis apskritai abejojo, kad tokia diena ateis.

„Svarbiausias dalykas pasakyti šiąnakt – tai ne pabaiga, o pradžia“, – pabrėžė premjeras.

Kitiems – tai nerimo pabaiga, kai po trijų metų ilgų ir sunkių derybų britai pagaliau apsisprendė ir palieka ES.

Savo kalboje B. Johnsonas sako suprantantis ir tuos, kurie su nerimu pasitinka šį vakarą, baimindamiesi, o kas laukia rytoj, kada išaušus rytui D. Britanija jau nebus ES narė.

Pats B. Johnsonas savo kalboje sakė suprantąs, jog dabar svarbiausia – vieninga šalis, kuri tvirtu žingsniu eis į priekį.

„Taip, tai susiję su naujais pokyčiai, tačiau atgautas suverenitetas, bus panaudotas pokyčių įgyvendinimui, už kuriuos balsavo žmonės“, – savo kalboje sakė B. Johnsonas.

Premjeras čia pat priminė, jog nuo šiol britai patys spręs klausimus, kurie keldavo didelį galvos skausmą, kuomet juos tekdavo derinti su Briuseliu, kaip pavyzdžius, jis pateikė tokias sritis kaip migrantų politika ar žvejybos taisyklių liberalizavimas.

„Tiesiog, sukurkime savo įstatymus ir taisykles šios šalies labui“, – sakė B. Johnsonas.

Tiesa, B. Johnsonas pripažino, būdamas beveik 50 metų bendrijoje D. Britanija taip pat sutvirtėjo, vystėsi kartu su Europos Sąjunga, tačiau premjeras pabrėžė, atėjo metas, kad Jungtinei Karalystei kelias kartu su ES nebetinkamas.

Apie 400 žmonių turėtų dalyvauti renginyje, per kurį skambės gyva muzika, bus sakomos kalbos ir skaičiuojamas laikas iki 23 valandos. Sulaukus šio momento miestą nušvies fejerverkai.

Lauks pereinamasis laikotarpis

Dabar prasidės 11 mėnesių pereinamasis laikotarpis, per kurį JK ir ES turės susitarti dėl ateities santykių

Vyriausybės atstovai nurodė, jog B. Johnsonas nešvęs „Brexito“, bet šią progą sutiks rezidencijoje surengtame renginyje, kuriame dalyvaus neįvardinti svečiai.

Nigelas Farage`as organizavo „Brexito“ šalininkų išstojimo sutikimo šventę Londono Parlamento aikštėje. Manoma, kad joje dalyvaus apie 15 tūkst. žmonių.

Londono simbolis Big Benas „Brexito“ proga neskambėjo, nes yra rekonstruojamas. Tiesa, simboliniai dūžiai buvo pasitelkti naudojant išmaniąsias technologijas.

Dra prieš kurį laiką skelbta, kad apyvartoje pasirodys speciali „Brexito“ progai skirta 50-ies pensų moneta. Vienoje jos pusėje bus užrašyta „Taika, klestėjimas ir draugystė su visomis tautomis“. Manoma, jog joje bus pažymėta ir „Brexito“ data – 2020-ųjų sausio 31-oji.

Opozicinės leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas paskatino šalį po „Brexito“ neužsisklęsti.

Išstojant iš ES dar bus surengtas specialus Vyriausybės posėdis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi