Pasaulyje

2019.11.18 08:48

Norvegija aiškinsis, ar žvalgyba nepažeidė įstatymų dėl Bergo

Bergas rengs spaudos konferenciją
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.18 08:48

Norvegijos parlamentas aiškinasi, ar žvalgyba nepažeidė įstatymų dėl Frodės Bergo, kuris kartu su dviem Lietuvos piliečiais iškeistas į du Rusijos šnipus.

Kirkeneso miestelis pasienyje su Rusija nuėmė transparantą, su raginimu grąžinti į tėvynę savo gyventoją, užpernai suimtą ir šiemet Maskvoje nuteistą 14 metų kalėti. Miestelio meras sako, kad 64-erių buvusiam pasieniečiui reikia laiko atsitokėti.

„Manau, daugelis nudžiugo, kad šeima dabar kartu. Jiems dabar reikia laiko viskam įsisąmoninti, pasikalbėti vienam su kitu. Ir jis turi daug draugų. Manau, nuo dabar viskas klosis labai natūraliai, ir šeima puikiai gyvens“, – rikina Kirkenso meras Rune`as Rafaelsenas.

Penktadienį Nidoje išmainytas F. Bergas, šeštadienio vakarą parskraidintas į Oslą ir žada galbūt antradienį rengti spaudos konferenciją. Jis neneigia, kad išėjęs į pensiją padėjo Norvegijos žvalgybai atlikti kelias užduotis, bet tikina buvęs tikras, esą tai tik kurjerio paslaugos, o ne Rusijos branduolinių povandeninių laivų šnipinėjimas.

Advokatas sako, kad grįžusio F. Bergo žvalgyba dar neapklausė, ir kad jis suglumęs, kodėl valdžia užtruko dvejus metus ištraukti jį iš Rusijos kalėjimo. Paklaustas, ar F. Bergas negalėjo tikėtis arešto, advokatas užsimena, kad žvalgyba jam neatskleidė visų misijos detalių.

„Tai geras klausimas. Jis tikriausiai atsakytų, kad žaidimas, kaip paaiškėjo, buvo visai kitoks, palyginti su tuo, kas jam buvo sakoma. O kilę padariniai nebuvo dalis to, kas jam buvo sakoma, kai jis, kaip čia pasakyti, sutiko imtis šios misijos“, – sako F. Bergo advokatas Brynjulfas Risnesas.

Žinios. Irano valdžia mėgina suvaldyti protestus dėl pakeltų degalų kainų, siekiant kompensuoti JAV sankcijų poveikį