Pasaulyje

2019.11.04 13:42

Ukraina sustabdė planuotą karių atitraukimą šalies rytuose

atnaujinta 14.08
ELTA, BNS2019.11.04 13:42

Ukrainos kariuomenė atidėjo planuotą dalinių atitraukimą šalies rytuose. Ji apkaltino prorusiškus separatistus Donbase nesilaikius paliaubų. Sąlyga karių atitraukimui yra ESBO nustatytas septynių dienų ugnies nutraukimas, pirmadienį feisbuke pranešė kariuomenė.

Petrovskės gyvenvietės regione, ESBO duomenimis, pastarąjį kartą paliaubos sulaužytos trečiadienį. Prieš tai prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad pirmadienį nori pradėti karių ir technikos atitraukimą Petrovskėje.

Separatistai tuo tarpu pranešė apie savo pasirengimą nedelsiant pradėti trauktis iš teritorijos, esančios maždaug kilometras nuo fronto linijos.

Po Stanica Luhanskos ir Zolotės Luhansko srityje demilitarizacijos pasitraukimas iš Petrovskės laikomas paskutiniąja sąlyga galimam V. Zelenskio susitikimui su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dar lapkritį.

JT vertinimu, konfliktas Rytų Ukrainoje jau nusinešė 13 000 žmonių gyvybių.

Kaip pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, Donecko srities separatistai laiku davė pasiruošimo atitraukimui signalą – paleido baltos spalvos raketą, bet ukrainiečių pajėgos į jį neatsakė.