Pasaulyje

2019.10.22 12:12

JAV kongresmenai reikalauja paskelbti Ukrainos Azovo batalioną teroristine organizacija

LRT.lt2019.10.22 12:12

Keturiasdešimt JAV Demokratų partijos kongresmenų pasirašė laišką, kuriuo reikalauja Ukrainos Azovo batalioną, kuris kovojo prieš Rusijos remiamus separatistus Donbaso regione, paskelbti teroristine organizacija.

Kongresmenas Maxas Rose`as paskelbė savo ir kolegų pasirašytą laišką tviteryje, jis adresuotas JAV Valstybės sekretoriui Mike`ui Pompeo. Laiške į Užsienio teroristinių organizacijų sąrašą reikalaujama įtraukti ir Skandinavijos Šiaurės pasipriešinimo judėjimą bei Jungtinės Karalystės Nacionalinį veiksmą.

„Žiaurios baltųjų viršenybės grupuotės atitinka visus Valstybės departamento kriterijus, kad būtų įtrauktos į Užsienio teroristinių organizacijų sąrašą. Tačiau dėl kažkokios priežasties jie atsisako įvardinti šias grupuotes kaip teroristines, kokios jos ir yra, trukdydamos įstatymų sergėtojų galimybėms mus apsaugoti“, – rašoma paviešintame laiške.

Čia taip pat teigiama, jog JAV Kongresas skirdamas paramą Ukrainai nurodo, kad lėšos negali pasiekti Azovo bataliono.

Nors 2014 metų gegužę vadinamasis Azovo batalionas susiformavo kaip paramilitarinė organizacija ir kovojo su Rusijos remiamais separatistais Donbase, o lapkritį jis buvo įtrauktas į Ukrainos Nacionalinę gvardiją, jam suteiktas pulko statusas.

Jungtinės Tautos yra pranešusios apie batalione vykusius žmogaus teisių pažeidimus, kankinimus, bet, bet, anot FTB, batalionas sėkmingai pritraukia ir radikalizuoja amerikiečius, rašo „Unian“.