Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.06 10:39

Prancūzijos teismas pripažino – gaidžiai turi teisę giedoti provincijoje

Prancūzijoje baigėsi garsus teismo procesas, per kurį į provinciją išsikraustę pensininkai bandė nutildyti kaimynės gaidį, vardu Morisas. Po ilgo bylinėjimosi ir Moriso giedojimo patikrinimų teismas nusprendė, kad gaidys Prancūzijos provincijoje turi teisę giedoti.

Gaidžio Moriso byla truko beveik dvejus metus ir sulaukė itin plataus atgarsio Prancūzijoje.

Ketverių metų gaidys Morisas gyvena Corinne Fesseau vištidėje ir niekas dėl jo giedojimo nesiskundė. Problemos prasidėjo, kai kaimyninį namą šioje simpatiškoje saloje nusipirko pensininkai iš centrinės Prancūzijos.

Jie pareiškė, kad Moriso giedojimas išverčia juos iš lovos ketvirtą ryto ir pareikalavo nutildyti gaidį. Korin bandė tai padaryti, bet jai nepavyko ir kaimynai padavė Moriso šeimininkę į teismą. Vietos teisme laimėjo Morisas ir jo giedojimas – pripažintas neatskirama Prancūzijos provincijos dalimi.

„Žinot ką, parėjusi namo pirmiausiai pasakysiu Morisui: Momo, tu laimėjai! Tu esi pats stipriausias ir nuostabiausias“, – žurnalistams sakė gaidžio Moriso šeimininkė C. Fesseau.

Be to, ieškovams dar teks sumokėti 1 tūkst. eurų Moriso šeimininkei.

„Tikiuosi mano istorija paskatins žmones rimtai pasikalbėti ir pagalvoti, kad neverta skųstis dėl niekų. Gėda, nes Prancūzijoje kaimai tokie nuostabūs ir nėra rekalo skųstis del giedančių gaidžių, karvių ir jų skambalų, kurkiančių varlių, verkiančių kūdikių – visa tai normalūs garsai. Privalai su tuo susitaikyti, o jei negali – nesikraustyk gyventi į kaimą“, – pareiškė C. Fesseau.

Bylą dėl triukšmo Moriso šeimininkei padėjo laimėti jos advokatas, įkalbėjęs teismą pasiųsti pareigūną patikrinti Moriso giedojimo. Per tris tokias naktis nustatyta, kad gaidys pradėdavo giedoti ne ketvirtą, o pusę septynių ir uždarius langą jo beveik nesigirdėjo.

„Visų pirma, turi būti įrodymų. Nepakanka pasakyti, kad kaimynas man trukdo. Nepakanka turėti tik kokią nors pažymą. Reikia rimtų įrodymų. Manau, šis sprendimas sustiprins vietos valdžią, nes dabar blogos nuotaikos žmonės pirma gerai pagalvos prieš eidami pas merą prašyti spręsti jų ginčus, ar prieš kreipdamiesi į teismą“, – teigė advokatas Julienas Papineau.

Gaidžio Moriso byla netgi paskatino įkurti jo gynimo judėjimą. Turint omenyje, kad skurdžiau nei miestiečiai gyvenantys Prancūzijos kaimo žmonės išprovokavo geltonųjų liemenių judėjimą, turtingiesiems paryžiečiams čia mažai kas simpatizuoja.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 5:12 min.

Žinios. Tarptautinio dėmesio sulaukusi vieno gaidžio byla: teismas nusprendė, kad Prancūzijos provincijoje šis turi teisę giedoti
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi