Muzika

2019.03.22 15:32

Pamatykite: pasauline muzikos sensacija tapęs paslaptingas lietuvis Dynoro pristato naują klipą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.03.22 15:32

Geriausiai pasaulyje šiuo metu žinomas Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjas Dynoro penktadienį pristatė ilgai gerbėjų lauktą naują savo dainą ir klipą.

Devyniolikmetis šokių muzikos kūrėjas Edvinas Pechovskis (tikrasis Dynoro vardas) visoje planetoje išgarsėjo pernai, kai jo įrašytas kūrinys „In My Mind“ tapo vienu ryškiausių metų hitų.

Kūrinys pasiekė populiariausiųjų dešimtukus keliose dešimtyse pasaulio šalių, pirmąją vietą „Spotify“ ir „Apple Music“ platformų pasaulio „topuose“, tapo populiariausia metų daina Vokietijoje.

Kūrinys taip pat pasiekė populiariausių Didžiosios Britanijos dainų penketuką, pakilo į pirmąją vietą JAV šokių muzikos radijo stočių reitinguose, o įtakingo JAV žurnalo „Billboard“ kritikai jį išrinko tarp trisdešimties geriausių šokių ir elektroninės muzikos dainų.

Vien populiariausiose muzikos transliavimo internetu platformose („Spotify“, „Apple Music“, „Deezer“) kūrinys „In My Mind“ išklausytas daugiau nei 530 milijonų kartų.

Išpopuliarėti Dynoro nesutrukdė (o gal ir padėjo) tai, kad jis išlaiko paslaptingumo skraistę. Atlikėjas iki šiol nėra davęs nė vieno interviu, apie jo asmeninį gyvenimą – nieko nežinoma.

Jis jau grojo šokių muzikos klubuose ir festivaliuose daugelyje Europos šalių, tačiau šių metų sausį, kai pelnė net tris M.A.M.A. apdovanojimus (tarp jų – ir už Metų dainą), ceremonijos scenoje nepasirodė. Vietoj jo statulėles atsiėmė Dynoro įrašus leidžiančios tarptautinės leidyklos „Sony Music“ atstovė.

Kūrinys „In My Mind“ išleistas dar praėjusių metų pirmoje pusėje, tad naujos dainos Dynoro gerbėjai laukė nekantraudami.

Naujasis kūrinys „Obsessed“ įrašytas su žinoma norvegų dainininke ir dainų kūrėja Ina Wroldsen, kuri – irgi gerai žinoma šokių muzikos pasaulyje.

Buvusi dueto „Ask Embla“ narė yra parašiusi dainų tokioms žvaigždėms kaip Shakira, Jess Glynne, „Clean Bandit“, Britney Spears, „One Direction“ ir daugybė kitų.

Ji taip pat yra įrašiusi dainų su šokių muzikos superžvaigždėmis – Steve‘u Aoki, Martinu Solveigu, „Sigma“ ir kitais.

Inos balsas skamba viename populiariausių 2015-ųjų kūrinių Calvino Harriso ir „Disciples“ išleistame „How Deep Is Your Love“.

Naujausias jos įrašas – daina su lietuviu Dynoro, kuris toliau šturmuoja svarbiausias pasaulio scenas.

Šįmet jį bus galima išgirsti Lietuvoje – atlikėjas rugpjūtį pasirodys festivalyje „Granatos Live“ Rumšiškėse.

Taip pat lietuvis ruošiasi pasirodymams Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje, o liepos pabaigoje gros viename didžiausių pasaulio šokio muzikos festivalių – Belgijoje vykstančiame „Tomorrowland“.

Naujasis jo kūrinys ir vaizdo klipas – LRT.lt skaitytojų dėmesiui:

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt