Žinomas dainininkas Alanas Chošnau ir Osle gyvenantis jaunosios kartos lietuvių elektroninės muzikos kūrėjas Bäsello pristato antrą bendrą lietuvišką kūrinį „Sekundės“.
Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, tuo pačiu kūrėjai užsimena apie kartu šiuo metu ruošiamą albumą.
Pristatant naują kūrinį – pokalbis su Alanu ir Bäsello (tikrasis vardas – Tomas Paulauskas) apie tai, kaip kūrėjai skaičiuoja sekundes ir vertina gyvenimą.
– Apie ką galvojote kurdami dainą „Sekundės“?
Alanas: Gyvendami mes labai daug laiko neišnaudojame teisingai, prasmingai, užsklendžiame savo jausmus, pamirštame parodyti dėmesį mylimiems žmonėms. Tik prabėgus laikui kažkaip susivokiame, kad svarbios gyvenimo sekundės, minutės ar net ilgos dienos prabėgo tuščiai, be sielos artumo ir tikrumo.
Bäsello: Paprastas prisiminimas – vaikystėje fizinio lavinimo pamokose norėjau būti geriausias ir greičiausias, norėjau tik pirmas atbėgti ir laimėti. Dabar suprantu, kad geriau yra bėgti atsakingai, derinant kvėpavimą ir teisingus kūno judesius, ritmiką. Taip ir su laiku – svarbu galvoti, ką su juo darai, su kuo jį leidi ir kaip kuri gyvenimą, nes galimybės iš tiesų beribės.
– Kas jums yra laikas?
Alanas: Laikas – tai dovana. Mes visi tai žinome, bet galbūt neįsisąmoniname? Branda turi savo paskirtį – aš vis labiau imu vertinti ir įprasminti laiką, skirtą man šioje Žemėje. Pastebiu, kad ženkliai daugiau dėmesio skiriu jausmams ir emocijoms, kuriomis gyvenu.
Stebiu žmonių jausmines būsenas, kuomet su jais bendrauju. Man itin svarbu išlaikyti kuo švaresnę energetiką, emocinę būklę ir nepasiduoti negatyvui, kurio apsčiai netrūksta mūsų pasaulyje. Tai oras kūrybai ir itin jautriam kūrybiniam procesui. Sekundžių matematika – taip įvardinčiau šįkart žmogaus būtį. Apie ją ir mūsų naujausia daina.
Bäsello: Laikas man yra vienas iš svarbiausių gyvenimo pojūčių. Kai tai realiai suprati, tiesiog privalai džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, tau skirtu laiku, turėti pomėgius, nuoširdžiai dirbti ir, žinoma, skirti daug laiko meilei ir kūrybai.
Tiesą pasakius, paniręs į muziką aš nebeskaičiuoju nei valandų, nei minučių, nei dienų, kiek praleidžiu kurdamas. Man iki šiol atrodo, kad muzika yra lyg fantazija, miražas, užburta garsų oazė, kur laikas tiesiog išnyksta.

– Ar jūsų gyvenimo tempai siejasi?
Alanas ir Bäsello: Mus sieja, o galbūt netgi suriša, du pagrindiniai dalykai – mes abu esame tokie žmonės, kurie labai stipriai myli tai, ką daro. Skamba įprastai, bet taip nėra. Mes viską atiduodame ir dovanojame savo klausytojams – viską įdedame į kiekvieną kūrinį, ką tik turime savo sielų ir protų gelmėse tuo metu.
Mūsų kūriniuose daug širdies energijos, o ypatingai daug gyvenimiško džiaugsmo, kurio taip trūksta pasaulyje. Kurdami mes laiko neskaičiuojam – skriejam savoje muzikos oazėje, kol atrandame nuostabiausią harmoniją mums ir jums, mūsų klausytojai.
– Ko palinkėtumėte savo klausytojams?
Alanas ir Bäsello: Mes visus ir kiekvieną sveikiname su pirmąja žiemos diena. Linkime sulaukti artėjančių Kalėdų stebuklo, kuris sušildytų jausmus, sustiprintų artimus ryšius, atleistų širdis ir paskatintų branginti gyvenimą, kiekvieną jo sekundę – lengvą ar sunkią. Sekundžių matematika – ji parodys, kaip gyvenome, kaip mylėjome, kuo tikėjome. Su artėjančiomis šventėmis visus!



