Muzika

2021.08.24 11:13

Giedrius Leškevičius pristato naują dainą: „Pakartot! Taip sakau net apie savo klaidas“

LRT.lt2021.08.24 11:13

Likus savaitei iki kalendorinės vasaros pabaigos, TV laidų vedėjas ir atlikėjas Giedrius Leškevičius pristato dainą „Pakartot!“.

Apie naują kūrinį Giedrius kalba mįslingai: „Kai patiriu kažką įspūdingo, visuomet mąstau: „Pakartok, kol gali.“ Buvo sunku, bet rezultatas pranoko lūkesčius? Irgi verta pakartoti! O jeigu, tikėdamasis visa ko geriausio, pridarau klaidų – net ir tuomet sakau: reikia pakartot! Jei nepavyks atlikti geriau, bus puiki pamoka. Iš kiekvienos dienos stengiuosi priimti viską, ką ji man duoda, todėl nedvejodamas pakartočiau visą savo gyvenimą.“

Apie tai ir ši daina, kuriai tekstą ir muziką parašė pats atlikėjas, o aranžuotę kūrė kartu su multiinstrumentalistu Tomu Chveduku.

„Mes truputį krapštukai ir perfekcionistai, – apie kūrybinį procesą kalba G.Leškevičius. – Užuot nuėję paprastesniu „kompiuteriniu“ keliu, dažniausiai ieškome „gyvų“ garsų ir jų sąskambių“.

Mąstydami apie trimito garsą, kūrėjai įsivaizdavo, tarsi jis iš bokšto skamba atvykstančiam karaliui, ir talentingas trimitininkas Donatas Byčenka tai puikiai įgyvendino. O perkusininkas Žydrūnas Mockūnas pridėjo afrokubietiško prieskonio, kuris dainai suteikia laisvės ir paplūdimio šėlsmo pojūtį.

Kad visa tai skambėtų darniai, pasirūpino garso meistras Andrius Bernatonis. O kad dainos klausytis būtų smagiau, keletui valandų Giedrius atsidavė dar vienai savo aistrai – motociklams, ir patikėjo operatoriui Žygimantui Kaminskui sukurti tekstinį-vaizdinį dainos apipavidalinimą.

G. Leškevičius atskleidžia, kad su daina „Pakartot!“ įpusėjo debiutinio albumo „Dvigubai“ įrašus. „Pakartot – tai ne tik žodis. Tai ir šūkis, kurį muzikantams labiausiai norisi girdėti publikos skanduojamą po koncerto, ir pripažinimas, ir įvertinimas, ir netgi meilės išraiška“, – priduria autorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt