Muzika

2021.06.07 11:06

Giedrius Leškevičius pristato naują dainą: įkvėpė žinomo rašytojo knyga

LRT.lt2021.06.07 11:06

„Būna, skaitai knygą, žiūri filmą ir supranti: gali būti, kad tai – apie tave,– pristatydamas naujausą savo kūrinį „Nebaigta tema“, pasakoja televizijos laidų vedėjas ir atlikėjas Giedrius Leškevičius. 

„Taip nutiko ir man, beskaitant M. Kunderos „Nemirtingumą“. Viena knygos frazė taip surezonavo viduje, kad beliko tiesiog surimuoti ir eilutę po eilutės užrašyti dainos tekstą, gimusį iškart su melodija. Viskas užtruko vos pusantros valandos, ir tai yra greičiausiai parašyta mano daina“, - pasakoja dainininkas.

Įpusėjus debiutinio albumo „Dvigubai“ įrašams, atlikėjas prisipažįsta norėjęs išleisti bent vieną griežtesnio skambesio dainą, dėl to į studiją pasikvietė būgnininkąTomą Chveduką, su kuriuo dviese ir sukūrė „Nebaigtos temos“ aranžuotę.

„Galiu patikinti: tai pirmas, bet tikrai ne paskutinis darbas su Tomu,– priduria G.Leškevičius. – Esu dėkingas likimui, kad suveda su tokiais žmonėmis, kurie panašiai mąsto, jaučia panašią energiją ir padeda visus kūrybinius sumanymus paversti realybe“.

Būtent taip įvyko ir su dainos vaizdiniu apipavidalinimu. Giedriaus bičiulis fotografas Gražvydas Kaškelis pasiūlė dainos pagrindinę mintį tarsi sudėti iš dėlionės detalių. O po fotosesijos tapo aišku – tokiu pačiu principu bus filmuojamas ir klipas.

Taigi, pristatoma daina jau turi ir savo „rūbą“ – muzikinį vaizdo klipą, kurį filmuoti ir montuoti patikėta talentingam operatoriui Žygimantui Kaminskui.

Dainą pristatyti gyvai G. Leškevičius ketina tiap pat šiandien, su grupe „Joke“ koncertuodamas išskirtinėje vietoje – Nerimi plaukiančioje baržoje, Vilniuje, šalia Baltojo tilto.

Tokią galimybę suteikė socialinės akcijos „Muzika ant vandens“ sumanytojai. Nemokamo koncerto pradžia – 19 valandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.