Muzika

2021.07.27 10:01

Ramūnas Zilnys kalbina: Leonas Somovas ir Dileta – apie kūrybinę draugystę ir naujo albumo kūrimo užkulisius

LRT.lt2021.07.27 10:01

Antradienio rytą portale LRT.lt – vaizdo pokalbis su atlikėjais Leonu Somovu ir Dileta, pristatančiais debiutinį savo dueto albumą „Find You“.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. Debiutinį albumą „Find You“ pristato Leonas Somovas ir Dileta

Pokalbyje vienas žymiausių Lietuvos elektroninės muzikos prodiuserių L. Somovas ir vokalistė Dileta atskleidė albumo kūrimo užkulisius, savo dueto susibūrimo istoriją ir pristatė artėjančius albumo pristatymo koncertus.

Kaip pasakoja L. Somovas, „Find You“ buvo kurtas daugiau nei metus ir yra iki smulkmenų išpuoselėtas jo autorių. Anot prodiuserio, tai – visiškai „analoginis“ albumas, nes viskas sukurta savomis rankomis. Ne tik muzika, dainų žodžiai ar specialiai dainoms įrašyti garsai, bet ir albumo dizainą puošiančios paties Leono juostiniu fotoaparatu padarytos nuotraukos.

„Daina „Find You“, kuria pavadintas ir visas albumas, buvo pirmasis mūsų su Dileta bendras darbas, kuris labai užbūrė ir įkvėpė kartu kurti daugiau. Žinoma, man asmeniškai didžiulė motyvacija buvo ir suplanuotas šio albumo išleidimas vinilo formatu, – šypsosi Leonas. – Esu išleidęs keletą singlų vinilo plokštelėse, bet dar nebuvau išleidęs pilno albumo. Vinilo plokštelė ir iš jos skambanti muzika – tai kažkas ypatingo!“

„Find You“ – ne tik pirmasis studijinis Leon Somov albumas, išleistas melomanų vertinamoje laikmenoje, bet ir pats pirmas autorinės kūrybos albumas Diletos karjeroje.

Buvusi televizijos laidų vedėja, muzikiniuose projektuose išgarsėjusi ir aktyvia koncertine veikla užsiimanti talentinga atlikėja jau gerai žinoma scenoje, tačiau būtent „Find You“, kurio visoms dainoms žodžius ir melodiją kūrė pati vokalistė, buvo lemta tapti jos debiutiniu albumu.

„Albumas – tai labai svarbus įvykis, apie jį svajojau dar nuo mažų dienų ir siekiau labai daug metų! Esu labai laiminga ir dar pati netikiu, kad jau turiu jį savo rankose, – džiaugiasi Dileta. – Į „Find You“ įdėjau labai daug savęs ir savo išprotėjusių minčių. Tikiu, kad jis palies klausytoją ir gros be sustojimo!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.