Muzika

2021.07.21 22:33

„Midsummer Vilnius“ scenoje išskirtinį koncertą surengė „Saulės kliošas“: prisijungė ir Somovas su Baumila

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.07.21 22:33

Vilniaus širdyje trečiadienio vakarą susirinkusieji tapo dar vieno muzikinio eksperimento liudininkais. Antrą savaitę LDK Valdovų rūmų kieme vykstančiame festivalyje „Midsummer Vilnius“ bendrą programą pristatė grupė „Saulės kliošas“ ir elektroninės muzikos kūrėjas Leonas Somovas.

Tarp klasikos, teatro, džiazo, šokio, popmuzikos balansuojantis festivalis pasižymi tuo, jog dauguma atlikėjų būtent jo scenai ruošia specialias programas, premjeras ar aranžuotes.

Pirmą sykį į „Midsummer Vilnius“ sceną žengusi grupė „Saulės kliošas“ irgi atsižvelgė į šią festivalio nuostatą – trečiadienio vakarą pirmą sykį skambėjo jos programa, paruošta su L. Somovu.

Tarp operos solistų Ievos Prudnikovaitės ir Vaido Vyšniausko pasirodymų festivalio programoje įspraustas „Saulės kliošas“ tam tikra prasme yra Lietuvos scenos fenomenas.

Grupė, kuri kartais ilgai neišleidžia naujos dainos, nekuria apie save skambių pranešimų spaudai ir, per pastaruosius kelerius metus ne sykį atrodė, apskritai vis balansuoja ant išsiskirstymo ribos.

Tačiau tada sugeba sugrįžti su hitu, kurį niūniuoja pusė Lietuvos, pasikeitusiu skambesiu ir vėl pritraukiama nauja klausytojų minia.

Pernai taip nutiko su melancholiška, neatremiama daina „Paskambink man“ – radijo ir interneto statistikos duomenys rodo, kad šis kūrinys 2020-aisiais buvo vienas populiariausių Lietuvoje.

Žiūrint į koncertuose jį visa gerkle traukiančius jaunus žmones, net sunku patikėti, kad ši grupė gyvuoja jau 21 metus. „Saulės kliošas“ turi gerbėjų, kurie tikrai nebuvo gimę, kai ši grupė sugrojo pirmąsias natas.

Ir net nesvarbu, kad per tuos 21 metus ji ne sykį keitėsi, o iš senųjų narių grupėje liko tik būgnininkas Laurynas Šarkinas.

Gal net atvirkščiai – pokyčiai ir noras prisileisti naują skambesį (nuo džiazo grupė migravo iki elektroninės popmuzikos) ir lemia, kad ir 2021-ųjų vasarą „Saulės kliošas“ yra viena daugiausiai koncertuojančių grupių Lietuvoje. Net ir nelaimėjusi atrankos į „Euroviziją“ (o tai bandė padaryti net devynis kartus).

Prieš porą savaičių grupė dar sykį parodė raumenis – išleido dainą „Pamatyti tave“, kuri vien „YouTube“ platformoje jau išklausyta daugiau nei 200 tūkstančių kartų.

„Mes ją sukūrėme prieš porą metų, bet vis nerasdavome tinkamos akimirkos išleisti. Kas vyksta su daina, kaip ji gyvena, man nėra taip svarbu. Net nesinori jos specialiai reklamuoti – mūsų muzika savaime kelią suranda.

Kaip ir „Paskambink man“, tai yra daina, susijusi su merginų meilės istorijomis. Meilės kaimynams, žmonėms, gyvenantiems mieste. Apie merginų istorijas bus mūsų naujas albumas.

Tuo pačiu ši daina – ir apie tai, kaip pasiilgome žiūrovų, kaip norime juos pamatyti koncertuose, kai dangus kieme nusidažo raudonai“, - LRT RADIJUI prieš koncertą, į kurį susirinko per tūkstantį žiūrovų, pasakojo L. Šarkinas.

Trečiadienio koncerte, kaip ir visuose kituose festivalio renginiuose, vietos – tik sėdimas, bet tai buvo vakaras, kuriame laikytis tokių taisyklių – ypač sunku.

Mat populiariausių savo dainų programą paruošusi grupė jas nuspalvino šokių muzikos ritmais – padedama žanro virtuozo L. Somovo. Beje, prieš pat koncertą buvo pristatytas ir jo sukurtas dainos „Pamatyti tave“ remiksas.

„Jau metus norėjome kažką sukurti su Leonu, bet vis nerasdavome progos. Tai – tikrai kitokia programa, nei paprastai grojame. Beje, su Leonu jau įrašėme ir naują dainą „Šokių aikštelėje“.

Šįkart mūsų koncerte – mažiau improvizacijos, daugiau muzikos šokiams. Pasikeitė net įprasta sudėtis – su keliais bendražygiais sukūrėme elektroninių instrumentų „orkestrėlį“, - šypsojosi L. Šarkinas.

„Midsummer Vilnius“ publika naują „Saulės kliošo“ ir L. Somovo posūkį priėmė itin šiltai – būtų apmaudu, jei toks bendras pasirodymas būtų vienkartinis. Kita vertus, jį tiesiogiai transliavo LRT RADIJAS, o vėliau galės pamatyti ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovai.

Beje, prie „Saulės kliošo“ scenoje prisijungė ir dar vienas žinomas atlikėjai - dainą „Milijonai“ kartu atliko Vaidas Baumila.

Šeštąjį kartą vykstančio „Midsummer Vilnius“ programoje liko dar du įspūdžių kupini vakarai – ketvirtadienį į sceną žengs operos solistas Kristian Benedikt su Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru, o penktadienį festivalį vainikuos Andrius Mamontovas. Į pastarąjį koncertą visi bilietai jau išgraibstyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.