Muzika

2021.05.17 22:12

„The Roop“ užkūrė diskoteką generalinėje repeticijoje: kitų šalių pasirodymus trikdė nesklandumai

atnaujinta
Eimantė Juršėnaitė, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.17 22:12

Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“, grupė „The Roop“, pradėjo kovą dėl pasirodymo konkurso finale – pirmadienio vakarą vykusią generalinę pirmojo pusfinalio repeticiją stebi ir vertina tarptautinė komisija, sudaryta iš pasirodančių šalių muzikos profesionalų. Taigi nuo šio vakaro priklauso pusė rytojaus vakaro sėkmės.

Sekmadienio vakarą surengta oficiali „Eurovizijos“ atidarymo ceremonija su turkio spalvos kilimu ir konkurso žvaigždžių paradu. Ši šventė žymi eurovizinės savaitės pradžią, kuri pirmajame konkurso pusfinalyje pasirodantiems Lietuvos atstovams buvo labai intensyvi.

Pirmadienio rytą visai Lietuvos delegacijai buvo atlikti koronaviruso testai. Visi jie buvo neigiami, tad lengviau atsikvėpusi komanda patraukė į „Ahoy“ areną, kur šią dieną buvo suplanuotos dvi repeticijos.

Sceną mūsų grupė prieš tai jau išbandė dukart – praėjusį šeštadienį ir trečiadienį. Pagal konkurso taisykles pirmąją viešnagės savaitę kiekvienas atlikėjas du sykius repetuoja arenoje, gludina filmavimo detales ir garso niuansus. Pirmadienį įvyko trečioji repeticija, kurioje keisti pasirodymo atlikėjai jau negalėjo.

„Šis vakaras toks pats svarbus, kaip ir rytojaus“, – grupė „The Roop“ sakė apie pusfinalio išvakarėse surengtą generalinę repetciją, dar vadinamą žiuri šou. Ir ši repeticija taip vadinama ne veltui – visų dalyvių pasirodymus stebi konkurso komisija, sudaryta iš muzikos profesionalų, kuriuos deleguoja kiekvienos dalyvaujančios šalies visuomeninis transliuotojas.

Šio vakaro komisijoje – profesionalai iš pusfinalyje pasirodančių šalių, taip pat Vokietijos, Italijos ir Nyderlandų, kurių atstovai pasirodys finale. Vakaro pabaigoje jie skiria savo balus.

Taigi nuo šio vakaro pasirodymo priklauso pusė rytojaus vakaro sėkmės – pusfinalio vakarą komisjos balai bus susumuoti su televizijos žiūrovų balsais ir paaiškės, kuriuos dešimt dalyvių išvysime šeštadienį finale.

Tiesa, kai kuriems dalyviams teko gerokai susinervinti - jų pasirodymus griovė dideli techniniai nesklandumai.

Pirmiausia buvo apgadintas slovėnės numeris - pirmas kelias jo sekundes sklido iškraipytas garsas.

Tada pasipylė trikdžiai vakaro pabaigoje - net trys šalys savo pasirodymus turėjo kartoti antrą sykį dėl įgarsinimo problemų. Taip nutiko Maltos, Rumunijos ir Ukrainos atstovams.

Visų šalių vertinimo komisijos apie šią situaciją informuotos, joms pranešta, kad tai neturėtų daryti įtakos jų vertinimams.

Visi pirmojo pusfinalio dalyviai:

1. „The Roop“ – „Discoteque“ (Lietuva)

2. Ana Soklič – „Amen“ (Slovėnija)

3. Manizha – „Russian woman“ (Rusija)

4. Tusse – „Voices“ (Švedija)

5. Montaigne – „Technicolour“ (Australija)

6. Vasil – „Here I Stand“ (Šiaurės Makedonija)

7. Lesley Roy – „Maps“ (Airija)

8. Elena Tsagrinou – „El Diablo“ (Kipras)

9. TIX – „Fallen Angel“ (Norvegija)

10. Albina – „Tick-Tock“ (Albanija)

11. „Hooverphonic“ – „The Wrong Place“ (Belgija)

12. Eden Alene – „Set Me Free“ (Izraelis)

13. Roxen – „Amnesia“ (Rumunija)

14. Efendi – „Mata Hari“ (Azerbaidžanas)

15. „Go_A“ – „Shum“ (Ukraina)

16. Destiny – „Je Me Casse“ (Malta)

Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį stebėkite tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt bei LRT RADIJO eteryje nuo 22 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.