Muzika

2021.05.13 18:56

„The Roop“ – įžymių belgų „Hooverphonic“ komplimentai: jūsų daina yra viena geriausių

Ramūnas Zilnys, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.13 18:56

Kitą savaitę Roterdame vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvaus ir atlikėjai, ne vieną dešimtmetį gerai žinomi Europos melomanams.

Tai – Belgijai atstovausianti grupė „Hooverphonic“, muzikuojanti jau 26 metus.

Alternatyvios, elektroninės, triphopo muzikos derinį kurianti grupė greitai pelnė tarptautinę šlovę. Jau 1996-aisiais jos daina skambėjo režisieriaus Bernardo Bertolucci filme „Pavogtas grožis“, vėliau – kino filme „Žinau ką veikei aną vasarą“, seriale „Jos vardas Nikita“, „Netflix“ seriale „Skėčio akademija“.

Grupė gastroliavo su „Massive Attack“, „Moloko“, „Morcheeba“ ir kitomis tarptautinės scenos žvaigždėmis, rengė pasirodymus su orkestru, įrašė 11 albumų. Naujausias iš jų, „Hidden Stories“, pasirodė praėjusį penktadienį. 2000-aisiais „Hooverphonic“ sukūrė muziką Europos futbolo čempionato atidarymo ceremonijai.

Grupės sudėtis ne sykį keitėsi, tačiau branduolys išliko tas pats – muzikos kūrėjai ir prodiuseriai Alexas Callier bei Raymondas Geertsas.

Pernai grupė „Eurovizijoje“ turėjo atlikti dainą „Release Me“, įrašytą su vokaliste Luka Cruysberghs, tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos, o rudenį dainininkė paliko „Hooverphonic“.

Belgijos visuomeniniam transliuotojui nusprendus grupės eurovizinį kelialapį perkelti į šiuos metus, pirmajame konkurso pusfinalyje antradienį „Hooverphonic“ atliks dainą „The Wrong Place“ – kartu su po 13 metų pertraukos į grupę grįžusia vokaliste Geike Arnaert.

Grupės sprendimas žengti į „Eurovizijos“ sceną nustebino alternatyvios muzikos klausytojus, tačiau muzikantai LRT.lt sakė, kad visada norėjo jėgas išbandyti šiame renginyje.

„Kodėl „Eurovizija? Nes mes mėgstame „Euroviziją“. Daug metų esame šio konkurso gerbėjai, kasmet jį žiūrime. Žinau, kad daug kas tuo stebisi, bet mums jis tikrai labai patinka.

Pagalvojome – pabandykime parašyti dainą apie viską, kas dabar neįmanoma – paliesti kitą žmogų, pasibučiuoti su nepažįstamuoju, pasidžiaugti vienos nakties nuotykiu.

Tai svajinga daina apie viską, ko neturėtumėte daryti šiais keistais pandemijos laikais, kai reikia laikytis atstumų, dėvėti kaukes ir taip toliau“, – pasakojo „Hooverphonic“ bosistas ir klavišininkas A. Callier.

Belgų eurovizinį kūrinį galite išgirsti čia:

Belgų nuomone, kadaise stiprų kičo prieskonį turėjusi „Eurovizija“ pamažu keičiasi, o tai – irgi priežastis dalyvauti šiame konkurse.

„Šis renginys vis labiau yra apie muziką, apie dainas. Prieš kelerius metus laimėjo Salvadoras Sobralis, užpernai laimėjo Duncanas Laurence‘as. Tai – pozityvūs ženklai“, – sakė „Hooverphonic“ nariai.

Jie tikisi, kad pandemijos ribojimai bus kuo greičiau sušvelninti, ir šių metų pabaigoje jau galės vykti į koncertų turą po Europą – pasiūlymų groti įvairiose šalyse grupei niekada netrūksta.

Tačiau kol kas prieš akis – mūšis „Eurovizijoje“, kurioje „Hooverphonic“ favorite laiko prancūzę Barbarą Pravi, tačiau tarp realiausių pretendentų laimėti įvardijo ir lietuvius „The Roop“.

„Jei atvirai, mes – dideli šių metų Lietuvos dainos gerbėjai. Pasakysiu visiškai tiesiai – pernykštė jūsų daina man visiškai nepatiko, o juk grupė – ta pati. Šių metų daina „Discoteque“ – visiškai puiki. Ji – teisingas derinys, sujungiantis tai, kas kieta ir madinga, ir tai, kas linksma ir smagu. Kostiumai puikiai tinka.

Tai sudėtingas kelias – renkantis tokį stilių, galima lengvai paslysti, ir pernai „The Roop“ taip nutiko, bet šįmet jie pataikė tiesiai į taikinį“, – LRT.lt sakė A. Callier.

Antrosios eurovizinės repeticijos metu „Hooverphonic“ priėjo susipažinti su „The Roop“ nariais ir jiems pakartojo savo komplimentus.

„Mano nuomone, jūsų daina – tarp trijų geriausių konkurse šįmet. Pernai, neslėpsiu, taip tikrai nebuvo. Bet „Discoteque“ yra labai gera“, – V. Valiukevičiui sakė A. Callier.

Kaip savo galimybes konkurse vertina patys belgai?

„Mus vadina šio konkurso juoduoju arkliuku. Ir mums tai visai patinka“, – šyptelėjo R. Geertsas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.