Muzika

2021.05.12 11:27

„The Roop“ – vėl „Eurovizijos“ arenoje : trikdžiai repeticijoje ir nufilmuotas „atsarginis“ pasirodymas

pamatykite repeticijos fragmentą
Ramūnas Zilnys, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.12 11:27

Lietuvos atstovai „Eurovizijoje“ „The Roop“ trečiadienį antrą sykį lankosi Roterdamo „Ahoy“ arenoje, kurioje jau kitą savaitę jų laukia mūšis šio konkurso pusfinalyje.

Arenoje trečiadienio rytą antrą sykį repetuoja pirmojo pusfinalio dalyviai – tarp jų ir lietuviai, kurie į sceną ir vėl žengė pirmieji.

Kitaip nei prieš kelias dienas įvykusioje pirmojoje repeticijoje, šįkart artistams skiriama mažiau laiko scenoje – po 20 minučių.

Ši repeticija skirta paskutiniams pataisymams – renginį filmuojantiems operatoriams kiekviena delegacija išsako pastabas, į kurias prašoma atsižvelgti. Tiesa, lietuviai tokių pastabų turi gana nedaug – „Eurovizijos“ filmuotojai gana tiksliai vykdo mūsų šalies komandos planą.

Tiesa, trečiadienio repeticija yra ypatingai svarbi dėl vienos priežasties. Kol kas planuojama, kad visų šalių atstovai, išskyrus į „Euroviziją“ nevykti nusprendusią Australijos delegaciją, Roterdamo scenoje pasirodys gyvai.

Tačiau tuo atveju, jei kažkuris atlikėjas negalės į sceną žengti dėl teigiamo koronaviruso testo ar paskirtos izoliacijos, bus rodomas tos šalies dainos gyvo atlikimo įrašas.

Tokius įrašus visos šalys atliko dar prieš keliaudamos į Roterdamą – tai Vilniaus arenoje padarė ir lietuviai „The Roop“.

Tačiau šį įrašą dabar jie jau gali atidėti į šalį – jis su analogiškais kitų šalių įrašais bus parodytas, praėjus savaitei po „Eurovizijos“, specialioje konkurso rengėjų rengiamoje transliacijoje, prisimenant šių metų dalyvius.

Jei „The Roop“ kitą savaitę negalėtų į sceną žengti dėl koronaviruso, bus rodomas vienas iš trečiadienį repeticijos metu atliktų dainos „Discoteque“ įrašų. Taigi, Europos žiūrovai vis tiek pamatytų grupės pasirodymą tikroje „Eurovizijos“ scenoje. Lygiai taip pat būtų naudojami ir kitų šalių „atsarginiai“ pasirodymai, filmuoti per antrąją repeticiją Roterdame.

Tiesa, pirmąjį dainos „dublį“ trečiadienį sutrikdė nesklandumai – energingai šokant scenoje, grupės vokalistui Vaidotui Valiukevičiui nuo drabužių atsisegė ir nuslydo radijo mikrofono blokelis. Tačiau tai dainininko neišmušė iš vėžių – dainą jis baigė, laikydamas blokelį rankoje, o po repeticijos bus pasirūpinta jį kuo tvirčiau prisegti.

Ištraukos iš antrosios „The Roop“ repeticijos:

„Šiandien – jau visai kitas jausmas nei prieš kelias dienas. Visada išlieka tikimybė, kad žiūrovai pusfinalyje pamatys būtent šio ryto įrašą, tad nuotaika – kaip prieš tikrą „Eurovizijos“ koncertą“, - išvykdamas į areną, sakė Lietuvos pasirodymo choreografas ir šokėjas Marijanas Staniulėnas.

Dainos „Discoteque“ šokį repeticijos išvakarėse grupė kone valandą repetavo viešbučio koridoriuje, o pačią dainą repetuoja kiekviename žingsnyje – taip pat ir į areną vežančiame autobuse.

„Jaučiamės tvirtai, esame pasiruošę, dabar labiausiai norisi sulaukti ne tik Lietuvoje gyvenančių žmonių, bet ir balsuoti galinčių emigrantų palaikymo“, - neslėpė „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius.

Sekmadienį grupės laukia oficiali „Eurovizijos“ atidarymo ceremonija, o prieš tai – daug interviu su užsienio žiniasklaida.

Jos dėmesio vis daugėja – antradienio vakarą grupę kalbino britų transliuotojas BBC, per artimiausias dienas suplanuota nemažai interviu su kitais žinomais Europos kanalais ir leidiniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.