Muzika

2021.04.27 21:00

Inga Jankauskaitė Vilniuje surengė koncertus su žiūrovais: vien galimybė tai daryti – šventė

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.04.27 21:00

Po beveik pusmečio pertraukos Vilniuje vėl surengti popmuzikos koncertai su salėje sėdinčiais žiūrovais. Vyriausybės sušvelnintu karantinu bene pirmoji pasinaudojo dainininkė Inga Jankauskaitė, savo klausytojus antradienio vakarą pakvietusi į du pasirodymus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Du koncertus vietoj vieno teko rengti, nes šiuo metu pagal taisykles vieną koncertą gali stebėti ne daugiau nei 150 žiūrovų, kurie koncertą turi stebėti sėdėdami, dėvėdami medicinines kaukes ar respiratorius, o įsigiję bilietus užsiregistruoti.

Tačiau net ir tokie ribojimai – laisvės gurkšnis atlikėjams, nes dar prieš pusantros savaitės jokių koncertų su salėje esančiais žiūrovais nebuvo galima rengti, o norintys dainuoti publikai atlikėjai turėjo tenkintis interneto transliacijomis arba pasirodymais žiūrovams, sėdintiems automobiliuose. Koncertai su salėje esančiais žiūrovais Lietuvoje nutraukti dar lapkričio pradžioje, įsisiautėjus koronaviruso pandemijai.

Su muzikantų grupe į sceną žengusi Inga, neseniai M.A.M.A. ceremonijoje pelniusi Metų tradicinės popmuzikos atlikėjos titulą, turėjo progą pratęsti tai, ką rudenį nutraukė karantinas. Pernai atlikėja pradėjo turą per Lietuvą, skirtą albumui „Tau ir man“ pristatyti, tačiau surengusi vos porą koncertų turėjo savo kelionę sustabdyti.

Pasirodymai įvairiuose Lietuvos miestuose perkelti vėlesniam laikui, o bilietus į pernai planuotą koncertą Vilniuje įsigiję žiūrovai galėjo antradienio vakarą apsilankyti Šv. Kotrynos bažnyčioje – koncerte, kuriame Inga dainavo naujausio albumo dainas ir kiek anksčiau įrašytus hitus, tokius kaip „Mano vienintelis“.

Išgirdusi žiūrovų plojimus, I. Jankauskaitė nebetramdė šypsenos – jausmas, kaip portalui LRT.lt prisipažino atlikėja, šį vakarą išties ypatingas.

„Nekalbėsiu apie jaudulį, džiaugsmą, kone sakralumo jausmą. Tiesiog gyvybė sugrįžo į būtį.

Tai, ką mes su muzikantais veikiame, nėra atsitiktinumas, o daugybę metų besitęsiantis darbas, pašaukimas. Ištverti tuos laikotarpius, kai negali daryti to, kam paskyrei gyvenimą, yra sunku. Man dabar tiesiog labai gera“, - pasakojo dainininkė.

Bilietų į pirmąjį iš dviejų pasirodymų neliko per vieną vakarą – anot I. Jankauskaitės, tai dar labiau pakėlė nuotaiką, tarsi įrodymas, jog ji eina teisingu keliu.

Tai, kad salėje dėl ribojimų rinkosi tik nedidelė dalis ten tilpti galinčių žmonių, dainininkės netrikdė.

„Gal rudenį buvo keistoka, kai dėl ribojimų jau galėjome turėti tik 150 žiūrovų didesnėse, tūkstančio vietų salėse. Iš pradžių buvo nejauku.

Žinoma, atlikėjams sudėtingiau, publika dėvi kaukes, ne taip gerai pajunti jos reakciją. Bet vis tiek – vien koncertuoti ir matyti prieš save žiūrovus yra didelė šventė. Be publikos – daug baisiau“, - šypsojosi Inga, per karantiną surengusi ir internetu transliuotą koncertą.

Nors ir kiek mažesne muzikantų grupe, šiuose koncertuose I. Jankauskaitė atlieka rudenį surepetuotą programą – juk ji, juokėsi dainininkė, dar yra visiškai nauja, nors pusmetį salėse ir negalėjo skambėti.

Tai, kad per vakarą teko surengti du koncertus, dainininkės nė kiek netrikdė.

„Jau yra tekę ir du koncertus per vakarą dainuoti, ir du spektaklius vaidinti. Visko yra buvę.

Dar prieš artėjant pirmajam karantinui, kai jis jau grėsė, mąsčiau apie tai, kad bus ribojimai, tam pačiam tikslui pasiekti mums gali tekti dirbti dvigubai ar trigubai daugiau. Tai dabar ir vyksta“, - kalbėjo Inga.

Su savo komanda dainininkė jau pamažu planuoja ir būsimus koncertus, pritaikytus dabartiniams ar švelnėsiantiems ribojimams, nors supranta, kad kažką prognozuoti dabar sunku, o tokių renginių pelningumas – abejotinas.

„Dėl uždarbio – klausimas ne man, o vadybininkui. Nemanau, kad patirsime nuostolių, bet sumažinta auditorija turi pasekmes. Kita vertus, jei galvočiau tik apie pinigus, reikėtų kitokiais darbais gyvenime užsiimti.

Pianistu ar dainų rašytoju netampama per vakarą ar mėnesį. Ir tikrai neįmanoma, kaip kažkas ciniškai siūlė, per mėnesį persikvalifikuoti ar pakeisti profesiją. Mano gyvenimas, veikla yra tokie – darau, nes negaliu nedaryti.

Džiaugiuosi, kad esu ne viena, turiu komandą, užnugarį, žmonės rimtai tuo užsiima, planuoja. Bet kiekvieną sekundę žinome, kaip viskas yra efemeriška ir gali greitai pasikeisti.

Su atlikėjais taip jau yra – per karantiną mes patys pirmieji praradome ir paskutiniai atrasime. Į atlaisvinimus žiūrime santūriai ir nelabai žinome, kuo jie baigsis. Jei vėl pablogės situacija, pirmieji krisime ir vėl mes. Tyliai, kantriai, ramiai planuojame ir galvojame. Niekas dabar nėra šimtu procentų tikras, kaip viskas bus toliau”, - svarstė Inga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.