Muzika

2021.03.26 21:42

Baltarusija šalinama iš „Eurovizijos“ dainų konkurso

konkurso rengėjai atmetė abi šios šalies transliuotojo pasiūlytas dainas
Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.03.26 21:42

Baltarusijos dainininkai negalės dalyvauti šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse Roterdame. Apie tai penktadienio vakarą pranešė konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga.

Jos išplatintame pranešime skelbiama, kad šalies transliuotojas BTRC jau antrąsyk šį mėnesį pateikė dainą, kuri neatitinka konkurso reikalavimų.

Kaip skelbta anksčiau, kovo 11 dieną „Eurovizijos“ rengėjai atmetė Baltarusijos pateiktą grupės „Galasy ZMesta“ dainą „Ja naučiu tebia“.

Europos transliuotojų sąjunga, išanalizavusi šios Aliaksandro Lukašenkos režimui palankumą atvirai rodančios, opoziciją pašiepiančios grupės dainą, nustatė, jog ji pažeidžia konkurso taisykles, reikalaujančias, kad šiame renginyje skambantys kūriniai neturėtų politinio turinio.

Kūrinyje, susidarė įspūdis ne vienam „Eurovizijos“ gerbėjui ir specialistui, galimai yra pašiepiami vakarietiškų vertybių šalininkai ir Baltarusijos diktatoriaus oponentai.

Baltarusijos transliuotojui buvo pasiūlyta pakoreguoti dainą arba pateikti naują kūrinį.

Savaitgalį grupės „Galasy ZMesta“ lyderis Baltarusijos žiniasklaidai sakė, kad konkursui pasiūlė dvi naujas dainas – „vieną apie kiškučius, kitą – rimtesnio turinio“.

Penktadienio vakarą Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad Baltarusijos transliuotojas išties pateikė naują kūrinį, tačiau jį išanalizavus nustatyta, kad jis taip pat pažeidžia konkurso taisykles. Pranešime primenama, kad taisyklės skelbia, jog daina negali menkinti konkurso reputacijos.

Kadangi Baltarusijos transliuotojas BTRC, net ir skyrus papildomai laiko, nepateikė konkurso taisykles atitinkančios dainos, Europos transliuotojų sąjunga nusprendė Baltarusiją šiais metais šalinti iš „Eurovizijos“.

LRT.lt primena, kad Baltarusijos opozicija dar iki šio skandalo ragino Europos transliuotojų sąjungą pašalinti šios šalies transliuotoją iš „Eurovizijos“ - dėl bendradarbiavimo su A. Lukašenkos režimu.

65-asis „Eurovizijos“ konkursas šių metų gegužės 18-22 dienomis vyks Nyderlandų mieste Roterdame. Lietuvai jame atstovaus grupės „The Roop“ daina „Discoteque“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt