Muzika

2021.03.22 10:42

Eurovizinį skandalą sukėlę baltarusiai konkursui paruošė dar dvi dainas: viena jų – apie kiškučius

LRT.lt2021.03.22 10:42

Europos transliuotojų sąjungai pareikalavus, kad Baltarusija pakeistų šiais metais „Eurovizijai“ pasiūlytą dainą, šiai šaliai atstovauti parinkta grupė „Galasy ZMesta“ teigia paruošusi du naujus kūrinius.

Apie tai Baltarusijos televizijai sekmadienį paskelbė grupės lyderis Dmitrijus Butakovas.

Kaip skelbta anksčiau, „Eurovizijos“ rengėjai atmetė Baltarusijos transliuotojo pateiktą šios grupės kūrinį „Ja naučiu tebia“ („Aš tave išmokysiu“) dėl jame įžvelgtos politinės potekstės.

„Aš išmokysiu tave kibti ant meškerės“, „aš išmokysiu tave šokti pagal dūdelę“ – šiose ir kitose dainos eilutėse vieni įžvelgė šalies diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos pašaipą iš opozicijos, kiti – pasišaipymą iš vakarietiškų vertybių propaguotojų.

Europos transliuotojų sąjunga pareikalavo, kad daina būtų pakeista, kitaip Baltarusija bus šalinama iš šių metų konkurso.

Prieš savaitę Baltarusijos žiniasklaidai A. Lukašenka šią situaciją įvertino kaip puikią reklamą grupei ir patikino, kad šalis pateiks naują kūrinį.

Opoziciją kritikuojančios, A. Lukašenkos režimui palaikymą reiškiančios grupės „Galasy ZMesta“ lyderis sekmadienį sakė, kad grupė paruošė dar dvi dainas „Eurovizijai“ – viena, anot jo, yra apie kiškučius, kita – rimtesnio turinio.

Dainininkas pridūrė nežinantis, kurią dainą šalies transliuotojas pateiks „Eurovizijos“ konkursui.

D. Butakovas taip pat teigė, jog pirmoji pasiūlyta daina buvo atmesta, nes kai kurie suinterestuoti žmonės ją ne taip suprato.

„Eurovizijos“ dainų konkursas Nyderlandų mieste Roterdame vyks gegužės 18-22 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt