Muzika

2021.03.02 23:04

Paskelbti muzikinių vaizdo klipų konkurso KLIPVID nugalėtojai: galingas „Solo Ansamblio“ triumfas

LRT.lt2021.03.02 23:04

LRT organizuojamas muzikinių vaizdo klipų konkursas KLIPVID šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – dėl 2020 metų geriausiųjų vardo varžėsi net 400 klipų. Per KLIPVID apdovanojimų ceremoniją šiandien buvo paskelbti „Geriausio vaizdo klipo“, „Geriausio režisieriaus“, „Geriausios kinematografijos“, „Geriausios koncepcijos“, „Išradingiausio metų „COVID-eo“ ir „Publikos simpatijos“ laimėtojai, kurie pasidalijo 6 500 eurų prizinį fondą.

Šventinio vakaro metu „Solo Ansamblio“ grupės klipas „Dansingas“ skambėjo daugiausia – klipas laimėjo net keturiose KLIPVID nominacijose: geriausio vaizdo klipo, režisieriaus, koncepcijos ir kinematografijos. „Geriausio metų režisieriaus“ ir „Geriausios koncepcijos“ nominacijoje apdovanojimą pelnė klipo „Dansingas“ režisierius bei idėjos autorius Titas Sūdžius.

„Norėčiau padėkoti grupei „Solo Ansamblis“, prodiuseriams iš „SCUARE“, „Damn Good“ merginoms, kad patikėjo šia idėja ir pasiryžo vykti į šią nelengvą kelionę, visai komandai, aktoriams ir konkurso komisijai. Noriu padėkoti LRT, kad šis konkursas egzistuoja, nes manau, kad jis prisideda prie to, kad Lietuvos muzikinių vaizdo klipų kartelė vis kyla į viršų,“ – dėkoja režisierius Titas Sūdžius.

Už „Geriausią kinematografiją“ apdovanotas klipo „Dansingas“ operatorius Julius Sičiūnas prasitaria, kad šis laimėjimas jam buvo netikėtas: „Nelabai tikėta, bet labai džiaugiuosi. Operatoriaus darbas yra stipriai komandinis, todėl norėčiau padėkoti savo asistentams, prisidėjusiems prie kinematografijos, žmonėms, dirbusiems po klipo filmavimo, kurie piešė, valė, tvarkė. Ypač Jonui už spalvas, juodai baltas spalvas.“

KLIPVID 2020. Solo Ansamblis – „Dansingas“ (N-18)

Šiemet KLIPVID nominacijų sąrašą papildė nauja nominacija – „Išradingiausias metų „COVID-eo“. Šioje nominacijoje apdovanojimą pelnė „Vilniaus energijos“ klipas „Tavo gyvenimas kaip formulė-1“, kurį režisavo ir filmavo Viktoras Bušinskis.

Grupės lyderis Žygimantas Kudirka-Mesijus pasakoja, kad šį kartą kūrybinė klipo komanda buvo labai nedidelė ir dėkoja Adui Gecevičiui už kurtą muziką ir užkadrės garsus, Viktorui Bušinskiui už techninį klipo įgyvendinimą. Žygimantas taip pat priduria: „Šiame klipe, priešingai nei kituose, turėjome labai mažą komandą, praktiškai neskyrėme jokio biudžeto, o štai, jis vis tiek nurauna laurus. Tai tik geras pavyzdys, kaip kitą kartą galima išsisukti kūrybiniais sprendimais, o ne viską sprogdinančiais biudžetais. Ačiū KLIPVID.“

KLIPVID 2020. Vilniaus energija – „Tavo gyvenimas kaip formulė-1“

„Publikos simpatijos“ nominacijoje šiemet iš viso atiduota daugiau nei 72 tūkst. portalo LRT.lt lankytojų balsų. Daugiausia balsų surinko ir šių metų „Publikos simpatija“ tapo Kaišiadorių kultūros centro kamerinio choro „Do#“ klipas „Saulelė raudona“, kurį režisavo bei filmavo Saulius Jankauskas ir Asta Sabonytė.

KLIPVID 2020. Kaišiadorių KC kamerinis choras „Do#“ – „Saulelė raudona“

Specialiai konkursui suburta vidinė ir išorinė ekspertų komisija vertino ir rinko nominacijų, išskyrus „Publikos simpatijos“, laimėtojus. Pirmą kartą konkurso KLIPVID komisijoje buvo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio ekspertai – latvių grupės „Brainstorm“ dainininkas Renaras Kauperis ir estų atlikėjas bei klipų režisierius NOËP.

KLIPVID 2020. Muzikinių vaizdo klipų apdovanojimai

KLIPVID vertinimo komisiją taip pat sudarė šie nariai: muzikinių vaizdo klipų režisierius, scenaristas Darius Miniotas, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė, filmų bei muzikinių vaizdo klipų operatorius ir režisierius Vytautas Katkus, kino režisierė Giedrė Beinoriūtė, kūrybingumo dėstytojas, vienas iš „Kūrybingumo mokyklos“ steigėjų Tomas Ramanauskas, kino režisierius ir operatorius Tomas Vilys, LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, LRT Televizijos programų departamento vadovas Andrius Korenka, LRT Savireklamos skyriaus vadovė Eglė Žižytė, LRT Savireklamos skyriaus režisierius Donatas Simaitis, LRT Savireklamos skyriaus anonsų režisierė Irina Zamyckaja.

Apačioje pateikiamas visų nominacijų pretendentų sąrašas (nugalėtojai paryškinti). Skliausteliuose nurodyti komisijos, o prie „Publikos simpatijos“ interneto lankytojų balsai.

„Geriausiu metų režisieriumi“ pretendavo tapti:

1. Titas Sūdžius, „Solo Ansamblis“ – „Dansingas“ (179)
2. Indrė Juškutė, „The Roop“ – „On Fire“ (123)
3. Dr. GoraParasit, „Solo Ansamblis“ – „Baloje“ (113)
4. Irena Kunevičiūtė, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ – „Artūras“ (109)
5. Jevgenij Tichonov, Donny Montell – „No Strings“ (96)

„Geriausios kinematografijos“ kūrėju pretendavo tapti:

1. Julius Sičiūnas, „Solo Ansamblis“ – „Dansingas“ (171)
2. Jaroslav Gavrin, Donny Montell – „No Strings“ (131)
3. Adomas Jablonskis, „The Roop“ – „On Fire“ (88)
4. Ugnius Tuleikis, „Planeta Polar“ – „Amigo“ (79)
5. Rytis Titas, „undertheskin“ – „End This Summer“ (77)

„Geriausios metų koncepcijos“ autoriumi pretendavo tapti:

1. Titas Sūdžius, „Solo Ansamblis“ – „Dansingas“ (172)
2. Dr. GoraParasit, „Solo Ansamblis“ – „Baloje“ (152)
3. Indrė Juškutė, „The Roop“ – „On Fire“ (137)
4. Rimas Sakalauskas, „Solo Ansamblis“ – „Bydermejeris“ (100)
5. Dovydas Čiuplys ir Barbora Giliūtė, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ – „Nalija|Nalijė“ (80)

„Išradingiausiu metų „COVID-eo“ pretendavo tapti:

1. „Vilniaus energija“ – „Tavo gyvenimas kaip formulė-1“ (68)
2. Jurga – „1:0 šviesa laimi“ (60)
3. „Baltic Balkan“ – „Balkan Diner Remake“ (49)
4. „Fume“ – „Deus“ (45)
5. „Vakarų Plentas“ – „Kitas gyvenimas“ (36)

Daugiausia balsų „Publikos simpatijos“ nominacijoje surinkę klipai:

1. Kaišiadorių kultūros centro kamerinis choras „Do#“ – „Saulelė raudona“ (8 042 balsai)
2. Igoris Sifiris – „Elektrinis traukinys“ (7 328 balsai)
3. Jolanta Kriaučiūnienė – „Likimo dovana“ (4 800 balsų)
4. Saulius Petreikis World orchestra – „Samogits“ (2 046 balsai)
5. Nikolė Aleksejeva – „Spalvota diena“ (1 888 balsai)

„Geriausiu metų vaizdo klipu“ pretendavo tapti:

1. „Solo Ansamblis“ – „Dansingas“ (187)
2. „The Roop“ – „On Fire“ (137)
3. „Solo Ansamblis“ – „Baloje“ (111)
4. Donny Montell – „No Strings“ (105)
5. „SEL“ feat. Soliaris – „Tik Tok“ (93)

Visus KLIPVID muzikinius vaizdo klipus galite rasti ČIA.

KLIPVID apdovanojimų akimirkos – nuotraukų galerijoje.