Muzika

2020.12.07 10:20

Išgirskite: šeimos duetas „Šerkšno tyla“ ir Liudas Mikalauskas pristato žiema dvelkiančią dainą

LRT.lt2020.12.07 10:20

Artėjant gražiausioms metų šventėms šeiminis Nerijaus ir Juditos Laurinavičių muzikinis tandemas „Šerkšno tyla“ ir operos solistas Liudas Mikalauskas klausytojams pristato ką tik iš įrašų studijos gautą dainą „Žiūrėk, jau sninga“.

Pirmoji šios dainos versija buvo įrašyta dar 2014 metais, kai „Šerkšno tyla“ laimėjo radijo stoties LRT OPUS rengtą jaunų grupių konkurso etapą.

Po konkursinės programos komisijos atstovas muzikologas Darius Užkuraitis publikos simpatijas pelniusios grupės „Šerkšno tyla“ kūrėjų paklausė, ar jie neturi įrašų radijo stoties eteriui.

Tuo metu Nerijus ir Judita profesionalių kokybiškų įrašų dar neturėjo, bet tokios aplinkybės juos paskatino kuo greičiau išleisti pirmąjį kūrinį „Žiūrėk, jau sninga“.

Daina netruko pelnyti klausytojų simpatijų, o po šešerių metų ji dienos šviesą išvydo visai kitomis spalvomis – prie naujojo įrašo prisijungė Juditos Laurinavičienės vaikystės draugas, operos solistas L. Mikalauskas.

Tauragėje Liudas ir Judita susipažino vos šešerių, mat netoliese gyveno Juditos seneliai, tad būdami vaikai kartu žaidė, dainavo, maudėsi upėje, pirko ledus ir kitaip smagiai leido vasaros dienas.

Po daugelio metų Liudas Mikalauskas ir Judita susitiko įrašų studijoje ir taip įprasmino žaismingumu, tikromis žiemomis ir šviežiais obuoliais kvepėjusią praeitį. Vaikystės draugai prisiminė tuos laikus, kai dainuodavo visur: tiek mokyklos renginiuose, tiek „Dainų dainelėje“, tiek Tauragės „Tremtinių chore“, kuriam iki šiol vadovauja pirmasis Liudo vokalo mokytojas Romualdas Eičas.

O smagiausia prisiminti bendras dainas tiesiog žaidžiant gatvėse, maudantis prie upės, solisto tėvų šiltnamyje ar Juditos senelių obelų sode.

„Šerkšno tyla“ ir L. Mikalauskas viliasi, kad šis kūrinys klausytojams suteiks ramybės, šviesos ir vilties, primins šerkšnu žibančias vaikystės žiemas, praskaidrins, nubalins kasdienybę ir padės lengviau išgyventi šiuos visiems neramius ir nelengvus laikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt