Muzika

2020.11.20 10:11

Ramūnas Zilnys kalbina: naują klipą pristatantis Justinas Jarutis – apie karantino iššūkius ir būsimą albumą

LRT.lt2020.11.20 10:11

Penktadienio rytą portale LRT.lt – vaizdo transliacija, kurioje naują savo dainą ir klipą „Savęs“ pristatė populiarus dainininkas Justinas Jarutis.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. Jarutis pristato naują klipą – daina apie tai, kad svarbiausia yra neprarasti savęs

Šis koncertas, turėjęs įvykti dar šį pavasarį, jau antrą sykį nukeltas dėl koronaviruso pandemijos, tačiau J. Jarutis neabejoja, kad pasirodymas, kuriam jis kruopščiai ruošėsi, anksčiau ar vėliau būtinai įvyks.

Penktadienio rytą jis pristato dainą „Savęs“, kuri skamba lyg pavasarį pristatytos ir didelio populiarumo sulaukusios dainos „Tavęs“ tęsinys.

„Kūrinys – apie tai, kad svarbiausia yra neprarasti savęs. Daina, kuri gal šiek tiek liūdna, tuo pačiu joje yra kažkas, kas primena artėjančių Kalėdų nuotaiką“, - pasakojo Justinas.

Anksčiau dainas tik anglų kalba kūręs J. Jarutis jau antrą sykį išleidžia dainą gimtąja kalba ir neslepia, jog kitų metų pradžioje turėtų pasirodyti ir visas jo lietuviškas albumas.

„Ar bus ir daina „Manęs“? Yra viena daina, kurios darbinis pavadinimas – būtent toks. Bet turbūt jį pakeisiu“, - juokėsi Justinas.

Pokalbio metu jis atskleidžia ir kitus savo planus, o taip pat – naujojo klipo kūrimo užkulisius.

Jame užfiksuotų savo judesių dainininkas nevadina šokiu. „Šokti aš apskritai nemoku, esu visiškai medinis. Tai, kas nufilmuota – tiesiog emocija, sielos būsena“, - pasakojo J. Jarutis.

Vaizdo klipas atliepia šių dienų situaciją – Justinas jame pasirodo be didelės filmavimo komandos, visiškai vienas ir netgi be gitaros rankose.

Pasak jo, šis metas, kai nereikia skubėti ir lėkti, galėtų būti skirtas sau, tačiau vis tiek esame linkę jį iššvaistyti.

„Visada rasime progą išsitaškyti, net kai tam nėra akivaizdžių priežasčių. Tą puikiai žinau iš savo asmeninės patirties. Taip pat labai gerai žinau, kaip lengva save pamesti ir kaip sunku vėl surasti“, – atvirauja J. Jarutis.

Justinui reikėjo trumpam sustoti, kad sukaupta patirtis prabėgusios vasaros pabaigoje virstų daina.

„Kitą dieną po koncerto Klaipėdoje pabudau anksti. Visa mano komanda išvyko, o aš likau pajūryje. Turėjau visą dieną sau. Taip vis išeidamas pasivaikščioti ir grįždamas atgal į viešbučio kambarį parašiau dainą“, – netikėtas singlo „Savęs“ atsiradimo aplinkybes prisimena J. Jarutis.

Erdvė vaizdo klipo filmavimui pasirinkta taip pat gana atsitiktinai.

„Kai vykome į „Radio City“ loftus Kaune, abudu su operatoriumi Miku Zabulioniu nežinojome, ko tikėtis, tačiau užteko trijų dainos perklausymų, kad gimtų vaizdo klipas. Tai yra visiškai natūralus, nepervaidintas rezultatas“, – pasakoja muzikantas.

Vasarą daug koncertų surengęs Justinas (jo pasirodymą festivalyje „Midsummer Vilnius“ LRT televizija ketina rodyti per Naujuosius) nesidžiaugia, kad dėl pandemijos vėl visiškai sustojo koncertinis gyvenimas, tačiau supranta, kad tai šiuo metu būtina.

„Žinoma, antrasis karantinas gal ir sunkesnis, nes pavasarį mes galvojome apie laukiančią vasarą, apie saulę, apie šiltėjančias dienas. Dabar viskas atrodo rudeniškai pilka.

Bet viskas bus gerai, reikia tiesiog ramiai išlaukti“, - svarstė Justinas.

Taip pat skaitykite

Populiariausi