Muzika

2020.10.16 11:25

Paulius Kilbauskas pristato naują albumą: jame – ilgamečių kūrybos sąsajų su vandeniu realizacija

LRT.lt2020.10.16 11:25

Vilnelės tėkmės garsai, ramios vandens vizualizacijos ir galimybė panerti į save – visa tai galima išgirsti, pamatyti ir patirti, susipažinus su nauju kompozitoriaus Pauliaus Kilbausko albumu „Vanduo“. 

„Mintis sukurti kažką ramaus, lengvo, atpalaiduojančio sukosi jau kurį laiką, tik ta mintis vis nerasdavo galimybės taip aiškiai išplaukti į paviršių.

Mano muzika, turbūt, daugiausia ir yra apie vandenį. Net ankstesnių mano kūrinių pavadinimai dažnai yra su juo susiję“, – pasakoja Paulius Kilbauskas.

Pasak žinomo kompozitoriaus ir atlikėjo, albumo kūrybos procesas šįkart buvo kitoks nei įprasta.

„Iš pradžių atsirado pavadinimas. Tuomet prisiminiau menininkės Julijos Goyd kuriamus eksperimentus. Taip atsirado nuostabios vandens atspindžių vizualizacijos dar nesukurtiems albumo kūriniams. Vėliau kelias dienas įrašinėjau per Vilnių tekančios Vilnelės garsus, ir tai tapo mano būsimų kūrinių pagrindu“, – sako atlikėjas.

Anot atlikėjo, albumas atsirado po daugiau nei mėnesio eksperimentų studijoje, pažinčių su žmonėmis, kurie turi savitą požiūrį į tai, ką muzika sukelia žmogaus viduje, skambesių tyrinėjimo ir jų transformacijos erdvėje „Garso kupolas“ bei kitų patirčių ieškant ramybės, įkvėpimo bei muzikos.

„Tikrai, kurti man reikia ramybės. Tikiuosi, kad ją galima bus pajausti, patirti kažką neįprasto ir tarsi pasiplaukioti savyje“, – teigia Paulius Kilbauskas.

Albumas pratęsia pastarąją Pauliaus Kilbausko kūrybą. Iki šiol paskutinis jo leidinys – šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje įrašytas koncertinis albumas „Elements Live“ – atlikėjo žodžiais, yra „turiningas, klausytojų susikaupimo ir laiko reikalaujantis albumas, kuris leidžia pakeliauti ir atitrūkti nuo žemiškų problemų.“

Albumo viršeliui taip pat buvo parinktas kadras iš Berlyne įsikūrusios Julijos Goyd sukurtų vandens vizualizacijų. Muzikos kūrimo akimirkas užfiksavo muzikos ir meno pasaulyje žinomas fotografas Gabrielius Jauniškis, kurio making-of vaizdo klipas bus pristatytas kitą savaitę.

Albumą „Vanduo“ galima išgirsti ir pamatyti vizualizacijas „Youtube“, išgirsti visose populiariausiose muzikos platformose.

Albumą išleido Jungtinės Karalystės įrašų kompanija „The state51 Conspiracy“. Tai trečiasis Pauliaus Kilbausko albumas, išleistas kartu su šia kompanija. 25 metus veikianti įrašų kompanija laikosi kūrybiško ir novatoriško požiūrio į muzikos verslą, dėl to yra itin mėgstama pasaulio melomanų.

Taip pat skaitykite