Muzika

2020.07.09 21:00

Vilniaus širdyje Jurga surengė išskirtinį albumo pristatymo koncertą: čia viskas taip, kaip nesitikėjote

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.07.09 21:00

Ketvirtadienio vakaras – šventė dainininkei Jurgai ir jos gerbėjams. Vilniaus universiteto kieme atlikėja surengė savo naujausio albumo „Jurga“ pristatymo koncertą, kuris galėjo nemenkai nustebinti besidominčius jos kūryba.

Dar gegužės pabaigoje albumą internete ir kompaktinėje plokštelėje pristačiusiai dainininkei šia proga surengto koncerto teko palūkėti dėl žiūrovų skaičiaus ribojimų.

Be to, ketvirtadienio vakarą ji turėjo dar vieną progą švęsti – likus kelioms valandoms iki koncerto, į kiemą atkeliavo ką tik baigtos gaminti albumo „Jurga“ vinilo plokštelės, kurias pirmieji galėjo įsigyti renginio lankytojai.

„Šiame koncerte viskas taip, kaip nesitikėjote“, – šypsojosi dainininkė, pasirodymui paruošusi kiek netikėtą programą.

Naujoms ir senoms dainoms pristatyti ji pasitelkė pirotechniką ir šokėjų komandą, o iš programos šį kartą išbraukė visas lėto tempo ir melancholiškas dainas – tokias kaip „Smėlio žmonės“ ar „So Blue“.

Priežastis – naujo albumo muzikinė nuotaika, kuri spindi energija ir ritmais, tinkamais šokti.

„Kaip pasakė kompozitorius Vytautas Bikus, prisidėjęs prie šio albumo, jis tinka ir ramiai geriant arbatą, ir dideliu greičiu važiuojant mašina.

Bet taip, esu vėl atradusi džiaugsmą šokti – taip, kad kartais net pamirštu dainuoti“, – juokėsi Jurga.

Kartu pasirodyti dainininkė pasikvietė ir prie naujo albumo prisidėjusį žinomą prodiuserį Leoną Somovą, kuris kartu su ja atliko tris dainas.

„Laukiau naujų kūrinių, kuriuos galėčiau sudėlioti į aktyvią ir smagią programą, tinkamą atlikti su šou elementais ir su šokėjais. Dabar galiu pasakyti, kad pagaliau tai įvyko ir su kaupu!“, – džiaugėsi Jurga.

Koncertą, kurį filmavo LRT televizija, naujo albumo daina „Žodžiai tarsi vanduo“ pradėjusi atlikėja nesistengė šio vakaro programos prikimšti savo hitais (nors jau išpopuliarėjusios naujausios dainos „Try Me“, „Švyturiai“, kaip ir iš anksčiau žinomos „Aukso pieva“ ir „Nebijok“, į kūrinių sąrašą įtrauktos buvo).

Susidarė įspūdis, jog šis koncertas skirtas ne epizodiškai, o smarkiai Jurgos kūryba besidomintiems ir norintiems išgirsti ne tik radijo stočių labiausiai pamėgtus jos kūrinius.

Stebėtis nereikia – po dramatiškų virsmų asmeniniame gyvenime (apie kuriuos jau rašyta ir kalbėta ne kartą) Jurga atrodo iš naujo atradusi vidinę laisvę, atsikračiusi visų įmanomų baimių ir visiškai nesistengianti kam nors įtikti.

Naująjį albumą, kurio dainas iš dalies įkvėpė ir skyrybos su vyru, Jurga vadina vienu geriausių ir asmeniškiausių savo karjeroje. Kai kurie tekstai – lyg nuogas nervas, tokie atviri, kad klausantis kartais gal net šiek tiek nejauku.

„Ar nebaisu taip apsinuoginti dainose? O ko man bijoti, kas ką man padarys?

Šis albumas man labai svarbus, brangus, mielas, kiekvienas jo milimetras apgalvotas. Visada stengiausi muzikoje būti visiškai nuoširdi. Kai kuriais atvejais nukentėdavau, nes nuoširdumas kartais būdavo susijęs su tamsesnėmis emocijomis.

Šis albumas – išsiskyrimo ir susitikimo. Nes susitikau save labai stipriai. Supratau, kad tam tikra prasme gyvenau įsivaizduojamą gyvenimą ir nemačiau dalykų, kurie dabar labai išryškėjo“, – svarstė Jurga.

Beje, ketvirtadienį albumo pristatyme apsilankė ir atlikėjos buvęs vyras Vidas Bareikis su sūnumi Adu, kuris po dainos „Kelionė laiku“ įteikė motinai baltų ramunių puokštę.

Tokia yra ši dainininkė 2020-aisiais – įžengusi į naują etapą, atradusi save iš naujo ir nebijanti to rodyti. Net jei tai šiek tiek pakeis publikos įspūdį apie ją.

„Galbūt žmonės iš įpročio tikėsis, kad koncertuose skambės nostalgiška, švelniai plaukianti programa, bet juk mano naujas albumas yra labai dinamiškas, tai natūraliai ir koncertai bus energingi ir tinkami šokiui“, – sakė Jurga, penktadienį tokį koncertą dar surengsianti Kauno Nemuno saloje, o šeštadienį – Karklėje.

Koncerto pradžioje santūriai ant kėdžių sėdėję žiūrovai, raginami Jurgos, pamažu atsipalaidavo - pagal dainą „Bro“ sutartinai mojavo rankomis o vėliau jau stojosi nuo kėdžių ir šoko.

Ketvirtadienio koncertas, neslėpė per karantiną dalį naujo albumo dainų įrašiusi dainininkė, jai buvo ypatingas dėl kelių priežasčių – dar ir todėl, kad jis vyko Vilniaus universiteto, kuriame ji pati studijavo, kieme.

„Lyg sugrįžimas ten, kur jaučiuosi puikiai. Tačiau dabar – tokie laikai, kai džiaugiesi kiekvienu pasirodymu. Juk niekas nežino, kaip bus toliau, ar nebus antros viruso bangos. Kiekvienas koncertas – jau šventė“, – šypsojosi dainininkė.

Atsisveikinimui ji sudainavo, ko gero, vieną trankiausių savo dainų - lengvai chuliganišką kūrinį iš naujausio albumo „Mergaitiškas pankrokas“, kurį baigė gulėdama scenoje ir pavadino daina, įkvėpusia naujam skrydžiui.

„Neuždarykite savo vidinio vaiko už grotelių. Veskitės jį už rankos, šypsokitės, kartu su juo klykaukite, nusišnekėkite, nebijokite to daryti“, - Jurgos atsisveikinimo žodžius žiūrovai palydėjo plojimais.

Taip pat skaitykite