Muzika

2020.05.20 21:15

Po ilgos pertraukos koncertai grįžo į Vilnių: „Colours Of Bubbles“ grojo žiūrovams automobiliuose

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.05.20 21:15

Koncertinis gyvenimas Lietuvoje pamažu bunda – trečiadienio vakarą Vilniuje surengtas pirmas viešas roko koncertas su žiūrovais nuo karantino pradžios.

Kovo 16 dieną dėl koronaviruso pandemijos mūsų šalyje įvedus karantiną, uždrausti visi koncertai, spektakliai ir masiniai susibūrimai.

Tiesa, pastarosiomis savaitėmis karantinas pamažu švelninamas – kitą mėnesį jau bus leidžiama rengti pasirodymus, kuriuos stebės iki 30 žiūrovų. Tokius birželį ketina rengti sostinės klubas „Tamsta“, pakvietęs groti „Saulės kliošą“, „Baltąjį Kirą“, „shishi“ ir kitas žinomas grupes.

Gali būti, kad žiūrovų šiuose renginiuose netgi bus daugiau. Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis atskleidė planą, pagal kurį jau birželį lauke bus galima rengti koncertus keliems šimtams žiūrovų (viduje – mažiau), o vasaros pabaigoje jau bus galima susirinkti 900 žiūrovų po atviru dangumi.

Tiesa, Vyriausybė šio klausimo svarstymą nukėlė kitai savaitei, tačiau Lietuvoje jau nuo balandžio pabaigos vyksta koncertai kiek neįprastu būdu.

Paluknio aerodrome kiekvieną savaitgalį rengiami koncertai „Drive In Live“ - juose žinomi Lietuvos atlikėjai dainuoja žiūrovams, sėdintiems automobiliuose.

Šį penktadienį tokiu būdu Paluknyje pasirodys Vidas Bareikis, o šeštadienį - „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Abiejų koncertų tiesioginę transliaciją galėsite išgirsti per LRT RADIJĄ.

Idėja rengti tokius koncertus užsikrėtė ir vilniečiai – trečiadienio vakarą prasidėjo gyvos muzikos koncertų ciklas ant sostinės prekybos centro „Ozas“ stogo.

Kaip ir Paluknyje, žiūrovai koncertus galės stebėti mašinose, garsas specialiu dažniu transliuojamas į automobilių radijo imtuvus.

Ketvirtadienį tokį koncertą čia surengs žinomas Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjas Leonas Somovas su bičiuliais, penktadienį – naują albumą išleisti besiruošianti dainininkė Jurga, o „krikštyti“ sceną trečiadienio vakarą buvo patikėta roko grupei „Colours Of Bubbles“.

„Pirmi kartai visad būna įdomiausi. Esame groję daugybėje skirtingų vietų, bet automobilių stovėjimo aikštelėje ant stogo mašinose sėdintiems žmonėms, kurie klausys koncerto radijo bangomis per „magę“, tikrai grosime pirmą kartą“, - juokėsi muzikantai.

Pernai albumą „9 mm“ išleidusi grupė ketino šį pavasarį rengti koncertus Lietuvos miestuose, tačiau, kaip ir visų jų kolegų, planus visiškai sustabdė koronavirusas.

„Žiūrime optimistiškai – nieko nepadarysi. Yra laiko kurti naujas dainas. Anksčiau ar vėliau vis tiek viskas stos į vietas. Stengiamės neprisileisti liūdnų minčių“, - LRT RADIJUI pasakojo grupės dainininkas Julijus Aleksovas, prisipažinęs, kad ištverti be scenos muzikantams nėra lengva. Ir ne tik dėl to, kad muzika – vienas šios grupės narių pragyvenimo šaltinių.

Per karantiną grupė spėjo išleisti du vaizdo klipus ir rašo naujas dainas, tačiau neslėpė, kad labiau už viską pasiilgo koncertų. Pasirodymas Vilniuje – pirmas viešas, žiūrovams su bilietais prieinamas koncertas po beveik 70 dienų pertraukos.

Energingą koncertą automobilių stovėjimo aikštelėje ant prekybos centro stogo sugrojusi grupė klausytojus „vaišino“ ir naujausiais kūriniais („Russian Roulette“, „Summer“), ir populiariausiomis savo dainomis - „Flags“, „Home“, „Truth of Dare“.

Kaip jau tapo įprasta per koncertus Paluknio aerodrome, žiūrovai palaikymą grupei rodė vieninteliu būdu, kuris tokiuose renginiuose įmanomas, - mirksėdami automobilių šviesomis ir pypsėdami garso signalais.

„Tam tikra prasme net labai patogu, nes nereikia bijot dėl lietaus ar šalčio. Taip pat dėl per garsiai grojančios grupės. Kiek nori, tiek pasigarsini, kiek nori, tiek pasišildai“, - juokėsi grupės muzikantai.