Naujienų srautas

Muzika2020.04.24 21:14

Į Lietuvą sugrįžo koncertai: automobiliuose sėdintiems žiūrovams pirmoji uždainavo Giedrė

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.04.24 21:14

Penktadienio vakarą Paluknio aerodrome prasidėjo neįprastas koncertų ciklas „Drive In Live“ – jo metu žinomi Lietuvos atlikėjai kiekvieną savaitgalį dainuos žiūrovų miniai, koncertų klausančiai automobiliuose.

Idėja, kuri atrodo kaip išradingas būdas išsisukti iš padėties, į kurią dėl koronaviruso pandemijos ir karantino pateko ir muzikos atlikėjai, ir klausytojai.

Dėl karantino uždrausti dideli susibūrimai, koncertai, spektakliai, ir kol kas visiškai neaišku, kada šis draudimas bus atšauktas.

Todėl prieš savaitę į Lietuvą sugrįžo kino seansai, į kuriuos žiūrovai atvyksta ir filmus žiūri automobiliuose, o penktadienį pradėta rengti ir koncertus tokiu pačiu principu.

Vaizdingoje aerodromo teritorijoje, miško fone iškilo didelė scena, kurią pirmoji penktadienio vakarą „krikštijo“ dainininkė Giedrė Kilčiauskienė.

Šeštadienį čia koncertuos grupė „Saulės kliošas“, kurios, kaip ir Giedrės, koncertą tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS.

Į koncertus atvykstant automobiliais, reikia laikytis taisyklių – mašinoje gali būti ne daugiau nei du žiūrovai, jei jie nėra vienos šeimos nariai ir negali pateikti tai liudijančių dokumentų.

Koncerto metu išlipti iš mašinos draudžiama. Apsilankyti tualete galima prieš koncertą. Prašoma netrukdyti renginio automobilio signalu ir mirksėjimu šviesomis. Tiesa, koncertą pradėjusi Giedrė iškart paprašė visų „pypsėti“ - juk tai tokiame renginyje atstoja plojimus.

Koncerto klausytis reikia per automobilio radijo imtuvą – jis transliuojamas specialiu dažniu. Vaizdą galima stebėti didžiuliuose ekranuose, tad ir stovint toliau nuo scenos, galima matyti, kas joje vyksta.

Specialių garso kolonėlių, siunčiančių garsą į erdvę prieš sceną, nėra - tad išlipus iš mašinos muzikos pasiklausyti nepavyks. Taip ir turi būti - kad nekiltų pagunda mėginti linksmintis ne automobilyje.

Renginių serijoje „Drive In Live“ jau suplanuoti koncertai iki gegužės vidurio – čia surengti koncertus ketina Egidijus Sipavičius, Kazimieras Likša su Monika Linkyte, naują albumą pristatysianti grupė „Happyendless“, Junior A.

„Kažkas nerealaus. Jūs neįsivaizduojat, kaip visa tai atrodo nuo scenos“, - tarp dainų klausydamasi mašinų pypsėjimo, šypsojosi Giedrė.

Žiūrovai stengėsi palaikymą dainininkei rodyti, kaip kas moka – vieni mojavo pro langus iškištomis rankomis, kiti energingai judėjo automobilių sėdynėse, bent taip patirdami kažką panašaus į šokį.

Koncertui Giedrė su būgnininku Dariumi Rudžiu ir bosistu Juliumi Valančausku paruošė programą, sudarytą iš pernai išleisto solinio albumo „Nuolat pildoma“ dainų, taip pat – populiariausių grupių „Empti“ ir „Pieno lazeriai“, kuriose anksčiau yra dainavusi, kūrinių („Saloje", „Gera mylėtis" ir kitų).

Pasiklausyti susirinko margas būrys - nuo komiko Pauliaus Ambrazevičiaus iki Seimo nario Vytauto Kernagio jaunesniojo. Daug žiūrovų po koncerto internete dalinosi pozityviais atsiliepimais - panašu, kad išties geriau koncerto klausytis taip, nei negalėti jo pasiklausyti išvis.

„Pasiruošti koncertui nebuvo lengva. Jaučiuosi kaip muzikinis kupranugaris, kiek jau muzikinių žinių sukaupiau, tiek ir turiu perduoti. Juk išankstinės repeticijos nevyko, nes tai būtų nesaugu. Šiek tiek parepetavome tik atvykę į koncerto vietą. Bet įgūdžiai per tą mėnesį be koncertų niekur nedingo, esame sukaupę bagažą.

Nemoku nusakyti, kaip apsidžiaugiau, kai išgirdau, kad yra galimybė surengti tokį koncertą. Pradėjau šaukti „jeeee“. Labai pasiilgau scenos. Tai puiki proga išlįsti iš chalato, dėl to ir džiaugiuosi šia išskirtine proga, kai galima bent trumpam sugrįžti į sceninį įvaizdį.

Žinoma, mes, muzikantai, dabar visaip sukamės, ir internetu pasirodymus rengiame, bet miegamasis, virtuvė, kambarys niekada neatstos tikros scenos“, - pasakojo G. Kilčiauskienė.

Ji prisipažino, kad prieš šį koncertą jaudinosi kur kas labiau, nei prieš kitus.

„Pirmiausia, tai pirmasis tokio formato pirmasis koncertas, man teks ledus pralaužti.

Kitas dalykas – emocija. Nežinau, kaip reaguosiu, žiūrėdama nuo scenos į automobilių eiles. Tai toks vaizdas - kaip iš apokaliptinio filmo.

Bet tuo pačiu vilioja ir traukia. Muzika man svarbi, aš jos pasiilgau, džiugina bet koks būdas ją perteikti“, - pasakojo Giedrė.

Abu jos grupės muzikantai scenoje buvo su apsauginėmis peršviečiamomis kaukėmis, Giedrė – be jos, nes prisipažino supratusi, jog dainuoti su tokiu „skafandru“ - pernelyg sunku.

„Smagu, kad scena – didelė, todėl vienas nuo kito galime stovėti per kelis metrus.

Saugus atstumas – svarbu. Puikiai suprantame, kad toks renginys – pirmas, kad esame lyg po didinamuoju stiklu, todėl nenorime ir sau ant kaklo užsimauti kilpos, ir sugadinti reikalų kitiems muzikantams, kurie čia gros po mūsų.

Bet taip, jausmas – įdomu. Vietoj „kur jūsų rankos“ norisi šūktelėti „pajudinkite valytuvus į kairę ir į dešinę“. Su muzikantais dar juokavome, ar kam šaus į galvą, kad prie bilietų patikros punkto galima palikti gėlių.

Šiame koncerte svarbu, kad nenusėstų mašinos akumuliatorius. Bet svarbiausias akumuliatorius - širdyje“, - juokėsi Giedrė.

Jausmas klausantis tokio koncerto – itin įdomus. Viena vertus, tai labai keista. Kita vertus, transliuojamo garso kokybė – puiki, o nekasdienio įvykio pojūtis yra stiprus – tada nesigrauži, kad negali eiti prie scenos ir linguoti būryje žmonių.

Tiesa, pati Giedrė nesusilaikė - dainuodama "Pieno lazerių" kūrinį "Dėmesio", nulipo nuo scenos ir lakstė tarp automobilių, jiems pypsint, o žiūrovams iš džiaugsmo nesitveriant kailyje.

Tiesa, nedrausmingų nepasitaikė - kaip ir buvo įspėta prieš koncertą, iki pat pabaigos publika sėdėjo automobiliuose, nelipo lauk, o po pasirodymo tvarkingai išvažiavo.

„Žiūrovams šiuo metu laiku gal net patogiau taip – vakaras vėsus, gerai, kad nelyja, bet jei lytų, jie mašinose koncerto klausytųsi šiltai ir sausai“, - šypsojosi Giedrė, kuriai einant į sceną teko užsimesti šiltą paltą.

Koncertų seriją „Drive In Live“ sumaniusios agentūros „ShowArt“ vadovas Artūras Trofimovas sakė, kad ją ketinama tęsti ir vasarą, pagrindinis tikslas – ne uždirbti, o tiesiog vykdyti veiklą ir koncertų techniniam personalui, ir atlikėjams.

„Didelio pelno iš tokių renginių tikėtis neverta. Tačiau supratome, kad kažką daryti reikia. Ir dėl žiūrovų – tarp keturių sienų sėdėti nėra lengva, tiesiog norisi kokios nors pramogos“, - kalbėjo jis.

Geriausiai situaciją apibūdino pati Giedrė, bisui pasilikusi "Empti" laikų hitą "Muzika".

„Muzikos nesustabdys niekas - nei ateiviai, nei virusai, nei valdžia. Ačiū, kad susirinkot", - pypsint automobiliams, su publika atsisveikino istorinį koncertą surengusi atlikėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi