Muzika

2020.04.17 20:01

Į Lietuvą sugrįžta koncertai – tiesa, žiūrovai juos stebės automobiliuose

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.04.17 20:01

Penktadienį Vilniuje po 18 metų pertraukos atidarytas kino teatras po atviru dangumi – filmus jame galima stebėti, neišlipant iš automobilio.

Tokį sprendimą koronaviruso pandemijos metu, kai ribojami žmonių tarpusavio kontaktai, jau kitą savaitę ketina pasiūlyti ir koncertų rengėjai.

Internete skelbiama, kad balandžio 24 dieną Paluknio aerodrome prasidės koncertų serija „Drive In Live“, kurioje gyvai skambančius žinomų atlikėjų koncertus bus galima stebėti pro automobilio langą, o girdėti – tiesiogiai transliuojamu radijo dažniu.

„Nors virusas nenustatytam laikui paralyžiavo pramogų sektorių, mes neketiname pasiduoti ir ieškome naujų galimybių judėti“, - skelbia šių renginių organizatoriai „Showart“, „Baltas dažnis“ ir „NGR servisas“.

Žadama, kad šis koncertų ciklas vyks visą vasarą. Jau paskelbti pirmieji aštuoni atlikėjai ir grupės.

Koncertų seriją balandžio 24 dieną pradės dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, kitą dieną koncertuos „Saulės kliošas“.

Vėliau suplanuoti Egidijaus Sipavičiaus, Kazimiero Likšos, “Happyendless”, Junior A koncertai.

Žadama, kad prekyba bilietais bus pradėta jau savaitgalį.

Koncertų rengėjai skelbia, kad bus laikomasi visų karantino ribojimų, viename automobilyje koncertą galės stebėti ne daugiau nei du žiūrovai (šis ribojimas netaikomas viename automobilyje atvyksiantiems vienos šeimos nariams, pateikusiems dokumentus).

G. Kilčiauskienės, „Happyendless”, Junior A vadybininkas Justas Čekuolis LRT.lt sakė, jog tai tikrai nėra pokštas ir šie pasirodymai turėtų įvykti. Organizatoriai užtikrino, kad turi visus reikalingus leidimus.

„Organizatoriai užtikrino, kad turi visus reikalingus leidimus. Taip koncertuoti atlikėjams dar neteko. Tai – įdomus sprendimas karantino laikotarpiu, rodantis, kad išradingumas gelbsti sudėtingose situacijose.

Jei bus griežtai laikomasi tvarkos, tikiu, kad tokie koncertai gali vykti“, - sakė J. Čekuolis.

Vienas iš renginio organizatorių Artūras Trofimovas teigia, kad tokiems renginiams, pagal galiojančius įstatymus, leidimų nereikia, kadangi žmonės bus automobiliuose.

„Renginio vietoje tvarką prižiūrės apsauginiai ir savanoriai, kurie turės visas apsaugos priemones. Žmonėms išlipti iš automobilių bus griežtai draudžiama, o bilietų tikrinimas taip pat vyks per atstumą“, – LRT.lt sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.