Muzika

2020.02.29 23:48

Paaiškėjo naujas „Eurovizijos“ dalyvių būrys: savo atstovą išsirinko ir Estija

LRT.lt2020.02.29 23:48

Šeštadienio vakaras buvo itin turiningas „Eurovizijos“ gerbėjams – net kelios šalys išsirinko, kas joms atstovaus didžiausiame Europos dainų konkurse.

Estijos atrankos finale rungėsi dvylika atlikėjų ir grupių. Dainas vertino žiūrovai ir komisija, o išrinkus tris favoritus, iš jų laimėtoją rinko tik TV žiūrovai.

Triumfavo dainininkas Uku Suviste, kuris „Eurovizijoje“ atliks dainą „What Love Is“:

Atlikėjui – 37-eri, jis savo šalyje yra gerai žinomas ir jau du sykius dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje, kurioje pernai užėmė antrąją vietą.

Estija, kuri „Euroviziją“ yra laimėjusi 2001-aisiais, rungsis antrajame konkurso pusfinalyje, kuris Roterdame vyks gegužės 14-ąją. Tad pirmajame etape su lietuviais „The Roop“ U. Suviste nesusidurs.

Kita šalis, šeštadienį surengusi savo „Eurovizijos“ atrankos finalą, - Moldova. Jai atstovaus Natalija Gordijenko – 32-ejų atlikėja, kuri jau yra gerai žinoma konkurso gerbėjams.

Mat 2006-aisiais ji kartu su dainininku Arsenijumi jau atstovavo Moldovai “Eurovizijoje” - čia jų daina „Loca” finale užėmė 20-ąją vietą.

Šį kartą Natalija „Eurovizijoje“ atliks dainą „Prison“, kurios vienas autorių - Rusijos popžvaigždė Filipas Kirkorovas:

Kroatija šeštadienio vakarą taip pat sužinojo, kas šalies vėliavą neš Roterdame. Šalies atranką laimėjo dainininkas Damiras Kedžo, kuriam – 32-eji.

Dainininkas savo šalyje gerai žinomas jau keliolika metų – dar paauglystėje jis pradėjo dalyvauti populiariuose TV šou, dainuoja ir miuzikluose. „Eurovizijoje” jis atliks dainą „Divli Vjetre“.

Jau po vidurnakčio (Lietuvos laiku) baigėsi ir Islandijos atranka į „Euroviziją“.

Joje triumfavo Berlyne gyvenančio islandų muzikos kūrėjo ir prodiuserio Daði Freyro įkurtos grupės „Daði & Gagnamagnið“ kūrinys „Think About Things“.

Ši daina Islandijoje apibūdina kaip disko stiliaus ir avangardo derinys, kuris turėtų patikti alternatyvios muzikos gerbėjams:

Kroatijos atstovas rungsis pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje kartu su „The Roop“, o Moldovos ir Islandijos dainininkai – antrajame pusfinalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt