Muzika

2020.02.28 23:38

Dar vieni kaimynai apsisprendė: išgirskite dainą, kurią į „Euroviziją“ siunčia baltarusiai

LRT.lt 2020.02.28 23:38

Iki „Eurovizijos“ dainų konkurso – du su puse mėnesio, bet nežinomųjų jo dėlionėje – kiekvieną dieną vis mažiau.

Penktadienio vakarą surengtas Baltarusijos nacionalinės atrankos į didžiausią Europos dainų konkursą finalas. Jame rungėsi dvylika dainų. Laimėtojais paskelbta grupė „Val“, kuri „Eurovizijoje“ atliks dainą „Da vidna“.

Beje, ši grupė ir žiūrovų, ir komisijos balsavime užėmė antrąją vietą. Tačiau galiausiai nugalėjo, nes žiūrovų ir komisijos nuomonė dėl kitų atlikėjų smarkiai išsiskyrė. Pavyzdžiui, daugiausiai žiūrovų balsų pelniusiai grupei „Chakras“ komisija skyrė tik penktąją vietą.

„Eurovizijoje“ skambėsianti „Val“ daina:

„Val“ - tai dainininkė Lena Gribusova ir vokalistas bei muzikantas Vladas Paškevičius. Atrankoje jie dalyvavo pirmą sykį, tačiau jau turi daug patirties.

Lena yra užėmusi antrąją vietą žinomame konkurse „Slavianskij bazar“ ir dalyvavo TV šou „Ukrainos balsas“, o Vladas buvo prieš trejus metus „Eurovizijoje“ dalyvavusios grupės „Naviband“ pritariantis vokalistas.

Kaip skelbia portalas wiwibloggs.com, Baltarusijoje grupė „Val“ laikoma jaunosios kartos balsu, galinčiu atnešti gaivių vėjų į „Euroviziją“.

Iki šiol geriausias Baltarusijos, kaip ir Lietuvos, rezultatas „Eurovizijoje“ yra šeštoji vieta, kurią iškovojo dainininkas Dmitrijus Koldunas.

„Val“ ir Lietuvos atstovai „The Roop“ susirungs pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12-ąją.

Anksčiau penktadienį savo eurovizines kortas atvertė ir Azerbaidžanas – vidinės atrankos keliu iš penkių atlikėjų atstovauti šaliai parinkta dainininkė Samira Efendi.

Įvairių muzikinių konkursų ir TV šou dalyvei – 28-eri. Ją išrinkti padėjo tarptautinė muzikos ekspertų ir žurnalistų komisija.

Kokią dainą Samira atliks Roterdame, bus atskleista kovo mėnesį. Azerbaidžanas, kuris „Euroviziją“ laimėjo 2011 metais, taip pat gegužės 12-ąją rungsis pirmajame pusfinalyje, kur pasirodys ir lietuviai „The Roop“.