Naujienų srautas

Muzika2020.02.27 17:33

Vokietija į „Euroviziją“ siunčia slovėnų dainininką, talkins ir Justino Timberlake`o bendražygis

LRT.lt 2020.02.27 17:33

Ketvirtadienis – daug įdomių žinių „Eurovizijos“ gerbėjams atnešusi diena.

Vidudienį paaiškėjo, kad Didžioji Britanija į didžiausią Europos dainų konkursą siunčia dainininką Jamesą Newmaną. Vakare savo sprendimą atskleidė ir Vokietija, šįmet nerengusi viešos atrankos į konkursą.

Vietoj jos šalies atstovą ir dainą išrinko dvi nepriklausomos komisijos – viena ju buvo sudaryta iš 20 muzikos profesionalų, kita – iš 100 „Eurovizijos“ žiūrovų. Ketvirtadienį šalies visuomeninis transliuotojas NDR paskelbė, kad į Roterdamą vyks ir gegužės 16-ąją „Eurovizijos“ finale Vokietijos garbę gins dainininkas Benas Doličius.

22-ejų atlikėjas „Eurovizijoje“ dainuos kūrinį „Violent Thing“:

Benas Doličius – slovėnas, gimęs Liublianoje. Būdamas dvylikos jis sužibėjo televizijos šou „Slovėnijos talentai“, 2016-aisiais dalyvavo Slovėnijos „Eurovizijos“ atrankoje kaip grupės „D Base“ narys.

Sulaukęs 18-os, Benas su šeima persikraustė į Šveicariją, o užpernai persikraustė į Berlyną ir užėmė antrąją vietą TV šou „Vokietijos balsas“.

Dainą „Violent Thing“ parašė austrų ir bulgarų kilmės prodiuseris Borisas Milanovas. Jis yra kelių pastarąjį dešimtmetį „Eurovizijoje“ sublizgėjusių dainų, kurias atliko bulgarai Kristianas Kostovas ir Poli Genova, taip pat – austras Cesaras Sampsonas, autorius.

Anot B. Milanovo, B. Doličiaus balsą galima palyginti su Michaelo Jacksono ar Justino Timberlake‘o. Beje, J. Timberlake‘o choreografas Marty Kudelka ruoš Vokietijos atstovo pasirodymą šių metų „Eurovizijai“.

Kadangi Vokietija yra viena iš penkių didžiųjų „Eurovizijos“ rėmėjų, jos atstovui B. Doličiui nereikės rungtis pusfinalyje – jis keliaus tiesiai į finalą.

Vokietija „Euroviziją“ yra laimėjusi du kartus. Pastarąjį sykį – 2010-aisiais, kai konkurse triumfavo dainininkė Lena.
Per pastarąjį dešimtmetį Vokietijos dainininkai du kartus finale užėmė paskutinę vietą, o pernai šalies atstovės liko priešpaskutinės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi