Naujienų srautas

Muzika2020.02.11 15:04

LRT.lt studijoje – Monika Marija apie savo eurovizinę dainą: ją dainuodama pirmą kartą taip atsipalaidavau

LRT.lt 2020.02.11 15:04

Antradienio popietę naujienų portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje viešėjo dainininkė Monika Marija, jau šį šeštadienį kovosianti „Eurovizijos“ atrankos finale.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. Monika Marija apie „Eurovizijos“ dainą: noriu, kad ji rezonuotų ne tik mano viduje, bet ir klausytojams

Monika Marija „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja trečią sykį. Visus tris kartus ji pasiekė atrankos finalą.

„Tiksliai prisimenu, kad dainą „If I Leave“ parašiau gulėdama vonioje tarp savo mėgstamiausių apelsinų kvapo žvakių. Melodija tiesiog šovė į galvą, o po jos greitai išgirdau ir žodžius. Dažniausiai įkvėpimas ateina tada, kai visai jo nelauki. Vėliau parodžiau savo idėją geram draugui ir prodiuseriui Mariui Leskauskui, o jis mano mintis pavertė realybe ir „nupoliravo“ visus nelygumus“, – apie dainos gimimo istoriją pasakoja Monika Marija.

Po praėjusių metų „Eurovizijos“ atrankos vos per plauką nuo pergalės buvusi Monika Marija šiemet apie konkurso baigtį spėlioti nenori. Ir nors tvirtai tiki savo kūriniu, atlikėjai svarbiausia, jog dainoje perteikiami jausmai pasiektų visus jos klausytojus.

„Jaučiu, kad man geriausiai sekasi eiti per gyvenimą ir per visus jo iššūkius mažais žingsneliais, mąstant į priekį tik tiek, kiek būtina. Tad apie pergalę dabar negalvoju – mano didžiausia svajonė dabar turėti dainą, kurios istorija ir muzika rezonuotų ne tik mano viduje, bet ir mano klausytojams“, – sako Monika Marija.

Eurovizija 2020. Monika Marija – „If I leave“

Kūrinys „If I Leave“ itin jautrus pačiai Monikai Marijai, kuri atvirai pasakoja, jog dainos žodžiuose – vieno iš jos gyvenime vykusių etapų pasakojimas. Būtent šis pasakojimas tapo savotišku tęsiniu kūriniui, prieš dvejus metus išgarsinusiam ją, kaip atlikėją.

„Ši daina man – „Je suis malade“ tęsinys, antra pasakojimo dalis. Dalyvaudama „Lietuvos balse“ ir atlikusi prancūzišką dainą ne kartą minėjau, kad man prireikė didžiulės drąsos atsistojus prieš minią papasakoti kiekvieną savyje išgyventą žodį. Ši daina – apie tą patį žmogų, tik prisiminimai ir emocijos šį kartą jau daug šviežesni. Taip pat ši daina apie nuojautą – kartais net suprasdami, kad darome klaidą, taip norime ją padaryti, kad ji tampa neišvengiama“, – pasakoja Monika Marija.

„Eurovizijos“ atrankos finale, kuris Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyks vasario 15 dieną, rungsis Aistė Pilvelytė, „The Roop“, KaYra, Rūta Loop, Monika Marija, Monique, Meandi ir „The Backs“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi