Naujienų srautas

Muzika2019.12.01 16:34

Stilingosios „The Ditties“ surengė gimtadienio šventę: plokštelės premjera ir mintys apie „Euroviziją“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.12.01 16:34

Svingo dainininkių trijulė „The Ditties“ sekmadienį šventė savo aštuntąjį gimtadienį. Šventę talentingos atlikėjos paminėjo su trenksmu – surengė net du koncertus ir pristatė savo pirmąją vinilo plokštelę.

Lietuvos muzikos teatro akademijoje susibūręs trio – vokalistės Rūta Švipaitė, Veronika Čičinskaitė-Golovanova ir Ugnė Bakanauskaitė, kurioms pritaria džiazo muzikantų grupė.

„Visos mokėmės džiazo vokalo ir žavėjomės ankstyvojo svingo žanru, kuris Amerikoje buvo itin populiarus penktajame dešimtmetyje.

Tai buvo sunkus laikmetis – karo metai, depresija, ši muzika skleisdavo džiaugsmą ir padėdavo nuvyti pilkas mintis. Tai lyg smagi terapija. Pagalvojome, kad tokios muzikos niekas Lietuvoje neatlieka, nusprendėme užpildyti šią nišą ir supažindinti mūsų šalies publiką su tokiu dainavimo stiliumi“, - šią savaitę apsilankiusios portalo LRT.lt transliacijoje, pasakojo dainininkės.

Idėja greitai prigijo – atsirado daug kvietimų koncertuoti, į „The Ditties“ pasirodymus džiazo klubuose ir renginių salėse greitai išperkami bilietai.

Taip buvo ir sekmadienį – nusprendusios surengti 8-ojo gimtadienio koncertą sostinės salėje „White Piano Hall“, atlikėjos greitai sužinojo, kad bilietų į jį nebeliko. Todėl jos surengė dar vieną pasirodymą – sekmadienio popietę.

Koncertuose „The Ditties“ praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio atmosferą perteikia ne tik puikiai derančiais balsais – jos puošiasi to laikmečio madas atspindinčiomis suknelėmis, kartais per koncertą spėja persirengti net septynis kartus, darosi retro stiliaus šukuosenas.

„Pasipuošti padeda lietuvių dizaineriai, o šukuosenas ir makiažą daromės pačios. Dabar jau įgudome, užtrunka valandą, gal ir per pusvalandį suspėtume. Žinoma, tai – scena, o kasdienybėje dažniausiai vaikštome su džinsais“, - juokėsi Rūta.

Grupės pavadinimas, beje, irgi atkeliavęs iš penktojo dešimtmečio. Dar studijuodamos akademijoje, merginos nusprendė internete paieškoti tinkamo žodžio, populiaraus tais laikais, ir surado „ditties“ - lietuviškai tai reiškia „dainelės“.

Koncertuose grupė atlieka gerai žinomas lietuvių ir užsienio autorių dainas, aranžuotas svingo stiliumi.

Nuo Antano Šabaniausko repertuaro iki popmuzikos hitų, tokių atlikėjų kaip „Bon Jovi“ ar Beyonce - „The Ditties“ repertuaras vis plečiasi ir dažnai nustebina žiūrovus.

„Daug kas po koncertų prieina ir sako, jog nė neįsivaizdavo, kad tokiu stiliumi gali skambėti Michaelo Jacksono daina „Billie Jean“. Kol kas dainuojame perdirbinius, bet ateityje, ką gali žinoti, gal paruošime ir visiškai naujų, originalių dainų programą“, - pasakojo Veronika.

Ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, Estijoje, Latvijoje jau koncertavusi grupė jau įsitikino – ši muzika gerai priimama ir užsienyje.

„Buvo pasiūlymų ir vykti į JAV, Vokietiją, bet lyg tyčia tuo metu laukėmės kūdikių. Nieko, galbūt dar bus galimybių ateityje“, - šypsojosi Veronika.

Koncertuose grupė kuria ir savotišką minispektaklį, kuriame kiekviena dainininkė virsta tam tikru personažu.

„Pasitarėme su aktoriais, jie tokią idėją pasiūlė. Rūta yra moteriškoji, švelnioji grupės narė, Veronika - koketė, o Ugnė – romantikė. Taip scenoje dar linksmiau“, - pasakojo „The Ditties“.

Švęsdamos gimtadienį, sekmadienį merginos ne tik sudainavo smagiausias dainas iš savo sukaupto repertuaro, bet ir pristatė savo pirmąją vinilo plokštelę „Christmas Swing“.

300 egzempliorių tiražu išleistoje plokštelėje – gerai visame pasaulyje žinomi kalėdiniai kūriniai, savaip aranžuoti „The Ditties“. Tačiau skamba ir lietuvių kalba – grupė sudainavo Kosto Smorigino kūrinį „Užtrauktukas“.

Nė viena grupės narė namie neturi patefono, tačiau visos ketina juos įsigyti.

„Kodėl vinilo plokštelė? Nes tokia muzika per Kalėdas tiesiog sutverta skambėti iš patefono. Plokštelės traškesys suteikia papildomo jaukumo. Džiazas ir Kalėdos tobulai dera kartu“, - šypsojosi Rūta.

Beje, gruodžio viduryje grupė ketina surengti plokštelės pristatymą sostinės Rūdninkų džiazo bare, o šįmet dar surengs pasirodymus Kaune ir Vilniuje.

„Su vyru juokaujame, kad pasimatysime tik sausį, nes gruodis grupei – labai įtemptas. Tai ir pasidovanosime sau Kalėdoms – bilietus į kokį nors koncertą kitais metais, į kurį galėsime išeiti kartu. Auginame vaiką, jau seniai dviese kur nors mieste nebuvome“, - apie geidžiamiausią Kalėdų dovaną pasakojo Rūta.

„Man Kalėdoms labiausiai reikia bulvių trintuvės“, - nusijuokė Veronika. „O man geriausia dovana – balta mišrainė“, - rimtu veidu pridūrė Ugnė.

Humoro jausmo ir geros nuotaikos scenoje niekad neprarandančios atlikėjos prisipažino – yra susimąsčiusios ir apie „Eurovizijos“ dainų konkursą. O tarp jų gerbėjų netrūksta manančių, kad „The Ditties“ būtų verta jame išbandyti jėgas.

„Buvo sumanymas pabandyti kartu su kompozitoriumi Linu Rimša, bet apmąstymai ir liko apmąstymais.

Žinome, kad tikrai nenorėtume eiti su bloga, bet kokia daina. Bet noro pabandyti yra. Į 2020-ųjų „Eurovizijos“ atranką dar nespėsime, bet jei yra žmonių, kurie mano, jog turi tinkamą dainą ir nori pasiūlyti mums, tai prašom kreiptis“, - kalbėjo Rūta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi