Muzika

2019.11.26 12:49

Grupė „The Ditties“ pristato savitą „Tyli naktis“ versiją

LRT.lt2019.11.26 12:49

Jau gruodžio 1 dieną grupė „The Ditties“ pristatys Kalėdomis skambančią vinilo plokštelę „Christmas Swing“. Besiruošdamos šį sekmadienį vyksiantiems šventiniams koncertams svingo damos dalinasi savita giesmės „Tyli naktis“ interpretacija, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„The Ditties“ narės prisipažįsta, kad šis kūrinys joms turi ypatingą reikšmę dėl motiniškų jausmų. Įrašinėdamos plokštelę dvi iš grupės narių ruošėsi vaikelių gimimui.

„Gimus pirmam sūneliui per pirmąsias mūsų Kalėdas pradėjau nuolatos dainuoti jam šią dainą kaip lopšinę. Ir ji mane taip stipriai įtraukdavo, jog pajusdavau, kad ir mažylis iškart užsnūsdavo. Laikui bėgant dainos melodija ir struktūra vis kisdavo. Taip gimė natūrali mano aranžuotė, kurią, pasitarę su merginom, nutarėme įtraukti į mūsų Kalėdinių dainų repertuarą. Dabar ši mūsų versija – lyg trapi motinos giesmė savo kūdikiui”, – pasakoja „The Ditties“ narė Veronika Čičinskaitė-Golovanova.

Jai antrina ir praėjusiais metais pirmagimio susilaukusi „The Ditties“ narė Rūta Švipaitė: „Ši giesmė įprastai pasaulyje skamba Kūčių naktį, kai kūdikėlio Jėzaus gimimas tampa toks artimas ir jaudinantis, o šio kūrinio žodžiai įgauna prasmę ir pakviečia sugrįžti į save. Kai tapau mama, regis nėra didesnio stebuklo nei sūpuoti savo kūdikį ant rankų ir dainuoti jam lopšines. Būtent šia daina mes su sūnumi pradedame vakaro ritualą. Ji padeda pajusti ramybę ir užmegzti ypatingą ryšį po visos dienos rūpesčių.“

Vinilo plokštelėje „Christmas Swing“ sugulė dešimt kalėdinių dainų, atliktų pagal originalias „The Ditties“ aranžuotes. Svingo ritmais plokštelėje skambės tokie kūriniai, kaip „Let It Snow“, „Santa Claus Is Coming to Town“, „Jingle Bells“, „Have Yourself a Merry Little Christmas“, K. Smorigino ir L. Degėsio sukurtas „Užtrauktukas“ ir kiti.

Šį sekmadienį, pirmąją žiemos dieną, „The Ditties“ pristatys naują savo plokštelę net dviem šventiniais koncertais „White Piano Hall“ salėje Vilniuje.

Profesionalių džiazo atlikėjų Rūtos Švipaitės, Veronikos Čičinskaitės – Golovanovos ir Ugnės Bakanauskaitės trio „The Ditties“ preciziškai atlieka auksinius ketvirtojo dešimtmečio džiazo kūrinius. Jos taikliai atkuria šios epochos moterų vokalinių ansamblių stilistiką ir įtraukia klausytoją į šelmišką svingo kvaitulį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt