Naujienų srautas

Muzika2019.11.28 12:04

LRT.lt studijoje: grupė „The Ditties“ – apie įvaizdį, Kalėdų dovanas ir stebuklingą vietą – Vilkaviškį

LRT.lt 2019.11.28 12:04

Ketvirtadienio rytą naujienų portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje lankėsi 8-ąjį gimtadienį mininti merginų grupė „The Ditties“. Tiesioginėje transliacijoje grupės narės pristatė ką tik išleistą pirmąją savo vinilo plokštelę „Christmas Swing“ ir papasakojo apie šį sekmadienį vyksiančius jos pristatymo koncertus.

POKALBIO ĮRAŠAS:

„Idėja išleisti kalėdinių dainų plokštelę gimė prieš dvejus metus. Daugelis net nesusimąsto, kad Kalėdų laikotarpiu mes visi klausome svingo muzikos, nes daugybė mums gerai pažįstamų kalėdinių dainų yra atėję būtent iš svingo epochos.

Tai be galo šilta muzika, todėl nenuostabu, kad jos skambesys mus vilioja šaltuoju metų laiku. Aranžavome, dainavome ir brandinome šiuos kūrinius ganėtinai ilgai, leisdamos sau ramiai juos išjausti. Todėl drąsiai galim sakyti, kad šis darbas pavyko itin kokybiškai“, – teigia „The Ditties“ narė Veronika Čičinskaitė-Golovanova.

Vinilo plokštelėje „Christmas Swing“ sugulė ir gyvai šventiniame koncerte skambės puikiai visiems pažįstami, tačiau „The Ditties“ stiliumi paskaninti tokie kūriniai, kaip „Let it snow“, „Santa Claus is coming to town“, „Jingle bells“, „Have yourself a Merry Little Christmas“ ir kiti. O subtilaus lietuviško prieskonio suteiks „Tyli naktis“ bei K. Smorigino ir L. Degėsio sukurtas „Užtrauktukas“.

„Kalėdinės melodijos paskatina šyptelt, įsileist į kasdienybę daugiau žaismo, prisimint, kad muzika turi ypatingą galią įtraukti į šventinę nuotaiką ir įkvėpti buvimui kartu. Galim pažadėti, kad koncerte sušildysim bei šypsenomis pakutensim ir tuos, kurie pasiilgę jaukios romantikos, ir tuos, kuriems norisi pajudėti svingo ritmais bei pažadinti iš žiemos miego vidinį siautulį“, – sako „The Ditties“ damos.

Profesionalių džiazo atlikėjų Rūtos Švipaitės, Veronikos Čičinskaitės-Golovanovos ir Ugnės Bakanauskaitės trio „The Ditties“ preciziškai atlieka auksinius ketvirtojo dešimtmečio džiazo kūrinius. Jos taikliai atkuria šios epochos moterų vokalinių ansamblių stilistiką ir įtraukia klausytoją į šelmišką svingo kvaitulį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą