Naujienų srautas

Muzika2019.11.27 21:02

Sugrįžimas po 31 metų: „Kardiofonas“ pristatė naują vinilo plokštelę, kurioje – ir legendinė daina

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.11.27 21:02

Viena didžiausių 2019 metų Lietuvos muzikos staigmenų – po ilgos pertraukos šįmet naują dainą pristačiusi grupė „Kardiofonas“ trečiadienio vakarą pristatė naują vinilo plokštelę.

Dar devintojo dešimtmečio viduryje išgarsėjusi grupė „Kardiofonas“ vyresnės kartos publikai gerai žinoma dėl savito skambesio, ironijos jausmo ir iki šiol gerai prisimenamų hitų „Kalėdų eglutė“ bei „Šliaužk į kopas“.

Per savo gyvavimą „Kardiofonas“ išleido du albumus – 1986 metais magnetinę juostą „Šliaužk į kopas“ ir 1988 metais vinilo plokštelę „Kalėdų eglutė“.

2000 pasirodė rinktinių dainų albumas „Šliaužk į kopas“, kuriame sudėti 1984-1987 metų įrašai.

1984 metais Kaune susikūrusi grupė „Kardiofonas“ savo šlovės viršūnę pasiekė devinto dešimtmečio pabaigoje.

1988 metų pradžioje su dainomis „Kalėdų eglutė“ ir „O ką dabar darysime?“ grupė laimėjo pirmą ir trečią vietas konkurse „Jaunimo estrada – 1987“ (populiariausių Lietuvos dainų rinkimai).

1989 metų pradžioje „Kardiofonas“ buvo išrinktas populiariausia Lietuvos diskotekų 1988 metų grupe. Nepaisant pripažinimo, grupė tais pačiais 1989 metais išsiskirstė prieš tai dar surengusi anšlaginius koncertus Kauno sporto halėje.

Nors grupės lyderis Rimantas Giedraitis per šiuos tris dešimtmečius itin retai pasirodydavo scenoje, muzika išliko jo pomėgiu, o šią vasarą „Kardiofonas“ netikėtai išleido naują dainą „Šokiai parke“.

Kalbėdamas apie dainos „Šokiai parke“ gimimą, R. Giedraitis akcentuoja ne muziką, o poeto Antano A. Jonyno (pagal kurio eiles sukurta ir „Kalėdų eglutė“) teksto viziją: „Ar teisingai ją iššifravau, ar tie vaizdiniai, kuriuos sau susikūriau, atitinka realią geografinę vietą Palangą ir jau neegzistuojančią šokių aikštelę prie parko?“.

Išleistas internete, kūrinys sulaukė palankių klausytojų vertinimų, o šio mėnesio pradžioje skambėjo ir LRT surengtame koncerte „Laisvės banga“, skirtame Berlyno sienos griuvimo 30-mečiui.

Beje, darbai prie šios dainos vyko net ketverius metus, kol pagaliau gimė dabartinė jos versija. Galutinę garso korekciją šiam įrašui padarė garso režisierius Mazenas Muradas („Katara Studios“), kuriam yra tekę dirbti ir prie šiame kūrinyje apdainuojamos grupės „The Rolling Stones“ išleistų koncertinių albumų.

Trečiadienio vakarą sostinės bare „Amadeus“ pristatyta plokštelė, kurioje skamba restauruotas hitas „Kalėdų eglutė“ ir naujasis grupės kūrinys „Šokiai parke“.

Plokštelėje taip pat galima rasti „Biplan“ 2016 metais įrašytą „Kalėdų eglutės“ versiją bei didžėjaus Manfredo šiemet sukurtą „Šokių parke“ remiksą.

Į plokštelės pristatymą, kuriame apsilankė ir poetas Antanas A. Jonynas, atėję „Biplan“ nariai ir Manfredas gyrė „Kardiofono“ muziką ir neslėpė, kad skirtingais gyvenimo etapais ji jiems tapo įkvėpimo šaltiniu.

Pats R. Giedraitis, garsėjantis uždaru būdu, dalijo autografus, bet pažadais, kad „Kardiofonas“ atnaujins nuolatinę koncertinę veiklą, nesišvaistė.

„Kol kas jokių planų, mano žiniomis, nėra. Šiandien džiaugiamės, kad pasirodė plokštelė“, – sakė ją išleidusios agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi