Muzika

2019.10.25 10:37

2020–ųjų „Eurovizijos“ šūkis „Atsiverk“ kvies švęsti laisvę ir meilę

LRT.lt2019.10.25 10:37

Pristatytas 2020 m. Roterdame, Nyderlanduose vyksiančio dainų konkurso „Eurovizija“ šūkis. Šių metų dainų konkurso organizatorių sumanytas šūkis „Atsiverk“ kvies švęsti toleranciją, laisvę, meilę vienai kitiems, ir, žinoma, muziką, praneša eurovision.tv.

Kaip teigia 2020 m. „Eurovizijos“ prodiuseris Sietse`as Bakkeris, šūkį „Atsiverk“ konkurso organizatoriai tyčia paliko tarsi neužbaigtą. „Atsiverkite vieni kitiems, atsiverk muzikai, atsiverk Roterdamui, atsiverk kam tik nori! Šūkį galite užbaigti taip, kaip tik norite“, – sako S. Bakkeris.

Anot jo, konkurso organizatoriai ieškojo temos ir šūkio, kuris atspindėtų Nyderlandų vertybes ir parodytų, jog šalis yra atvira pasauliui, kuriame žmonės, išlaikydami pagarbą vieni kitiems, gali kalbėti laisvai ir be suvaržymų.

Be to, šių metų „Eurovizijos“ rengėjai ieškojo temos, kuri atspindėtų šiuolaikinę dvasią. „Žmonės yra susirūpinę dėl vis didėjančios poliarizacijos, o laisvė nėra tokia akivaizdi, kokia turėtų būti, – pabrėžė S. Bakkeris. – Su šūkiu „Atsiverk“ šiltai kviečiame žmones atsiverti ne tik vieni kitiems, bet ir skirtingoms nuomonėms, vienas kitų istorijoms ir, žinoma, muzikai.“

Pirmą kartą surengto praėjus 10-iai metų po Antrojo Pasaulinio karo, „Eurovizijos“ dainų konkurso misija buvo pasitelkus muziką suvienyti susiskaldžiusią Europą. Per pastaruosius dešimtmečius konkursas atsivėrė naujoms šalims, talentams ir technologijoms.

2020 m. jubiliejinė 65-oji „Eurovizija“ vyks Roterdame gegužės 12–16 dienomis.