Naujienų srautas

Laisvalaikis2026.04.24 07:42

Išleidžiamas naujas „Lietuvos raudonosios knygos“ serijos pašto ženklas

ELTA 2026.04.24 07:42
00:00
|
00:00
00:00

Penktadienį išleidžiamas naujas menininkės Natalijos Vaišnorienės kurtas pašto ženklas „Lietuvos raudonoji knyga. Rudoji meška“.

2,05 euro nominalo pašto ženklas leidžiamas 15 tūkst. egzempliorių tiražu.

Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovė Aušrutė Varnienė sako, kad ši serija yra priminimas apie gamtos apsaugos svarbą.

„Šios serijos pašto ženklai kasmet primena, kokia įvairi ir kartu pažeidžiama yra Lietuvos gamta. Rudoji meška yra vienas ryškiausių mūsų laukinės faunos simbolių, todėl norėjome ją pristatyti taip, kad ženklas ne tik papuoštų atvirlaiškius ar vokus, bet ir paskatintų pasidomėti saugomomis rūšimis“, – pranešime cituojama A. Varnienė.

Pašto ženklų serija „Lietuvos raudonoji knyga“ leidžiama nuo 1991 metų ir kasmet pristato vieną saugomą ar nykstančią Lietuvos gyvūnų rūšį.

Pernai šiai serijai priklausantis ženklas buvo skirtas Paprastajam tulžiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi