Naujienų srautas

Muzika2019.10.24 22:06

GJan lietuviško albumo pristatymas: publikos ekstazė ir dainininkės ašaros

LRT.lt 2019.10.24 22:06

Ketvirtadienio vakarą savo pirmąjį lietuviškąjį albumą „Pasiduodu sau“ Vilniuje „Cozy by Siemens“ erdvėje pristatė GJan. Koncertas, kurį stebėjo apie 3000 žiūrovų, tapo didžiausiu soliniu pasirodymu dainininkės karjeroje. „Žinote, kas mane šiandien stebina? Tai, kad jūs visi atėjote manęs vienos paklausyti“, – su gausia publika užpildžiusia visą jaukią arenos erdvę sveikinosi Greta Jančytė, žinoma kaip GJan.

GJan ženklu tapusio trikampio su apskritimu fone ji pradėjo dvi valandas trukusį koncertą, kuriame į visumą jungėsi tiek lietuviškos, tiek angliškos, tiek pačios seniausios, tiek visiškai negirdėtos dainos, kurias galima rasti tik albume „Pasiduodu sau“.

Naujo albumo hitą „Neleisk man užmigt“ GJan sudainavo duetu su Vidu Bareikiu, kuris, kaip paaiškėjo, yra šios dainos įkvėpėjas. „Vieną vakarą mes drauge sėdėjom ir jis pasakė mintį, kad jei susipyksta, niekada neina miegoti, kol nesutaiko. Kitą dieną aš parašiau šią dainą“, – kūrinio gimimo istoriją atskleidė GJan. „Ji tokia kieta, jūs ją mylėkit, gerbkit ir neškit ant rankų“, – sakė V. Bareikis. Publika audringai jam pritarė.

„Tai buvo pirmoji mano lietuviškai parašyta daina. Po jos pamačiau savo gimtąją kalbą visai kitaip“, – pristatydama „Tabletę“ sakė GJan. Neseniai duodama interviu ji teigė, kad lietuviškos dainos tapo svarbiu kūrybos lūžio tašku. Ji suprato, kaip tiksliai savo kalba gali išreikšti net menkiausius jausminius niuansus. Atrodo, kad GJan kažkaip kitaip varto lietuvių kalbą. Visuotinai pripažinta, kaip nepalanki popdainoms, jos balse ji tampa lakia ir plastiška.

„Šie metai buvo vieni sunkiausių gyvenime, bet pamokė ir labai gražių dalykų. Per juos aš supratau savo svarbiausias vertybes. Didžioji dalis jų yra mano kūryba ir aš jos niekada neapleisiu“, – sakė ji ir suskambo titulinė albumo albumo daina „Pasiduodu sau“.

Po trumpos pertraukos dainininkė į sceną grįžo su dviem dainomis, kurios lėmė, kad GJan vardas tapo žinomas ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių melomanams: „Not Afraid“ ir „Tattoo“. Prieš septynerius metus jas į „YouTube“ įkėlusi niekam nežinoma septyniolikmetė iš Šiaulių, akimirksniu tapo interneto sensacija.

Koncerte pirmą kartą gyvai suskambo ir didžiausias pastarųjų savaičių GJan hitas „Ruduo“, kuris net dešimt dienų prasilaikė „YouTube“ žiūrimiausių Lietuvos įrašų sąrašo viršūnėje. Pradėjusi su grupe, antroje dainos dalyje Greta persėdo prie fortepijono ir užbaigė kūrinį akompanuodama sau. Salėje iš dangaus biro lapai, minia unisonu dainavo drauge ir kūrinio pabaigoje dainininkė nebeslėpė ašarų.

„Jūs pateisinot visas mūsų bemieges naktis, ašaras ir pykčius. Man tuoj iškris širdis“, – koncerto pabaigoje sakė GJan ir nuo scenos dėkojo savo prodiuseriui Rokui Jansonui, kuris yra svarbioji tačiau nematoma GJan dalis nuo pat pirmų dainų iki paskutinių šio koncerto akordų.

Koncertas baigėsi pirmąja internetą pasiekusia lietuviška daina „Paskui tave“, kuri pasirodžiusi 2017-ųjų pabaigoje tapo aiškiu įrodymu, kaip Lietuva laukė lietuviškos GJan.

Po paskutinės dainos publika savo numylėtinės nuo scenos nenorėjo paleisti. Bisui dar kartą suskambo „Ruduo“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą