Naujienų srautas

Muzika2019.09.23 00:25

Salvadoro Sobralio koncertas sužavėjo Kauno publiką: duoklė krepšiniui ir daina lietuviškai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.09.23 00:25

„Prašau, pažadėkite, kad mes čia dar sugrįšime“, – po sekmadienio vakarą surengto koncerto Kaune užkulisiuose kalbėjo portugalų dainininkas Salvadoras Sobralis.

Lyriškasis atlikėjas, prieš dvejus metus laimėjęs „Eurovizijos“ dainų konkursą, mūsų šalyje apsilankė jau antrą sykį.

Pernai lapkritį Vilniaus salėje „Compensa“ surengtas pasirodymas buvo išskirtinis ir pačiam atlikėjui – tai buvo pirmasis jo koncertas už gimtosios Portugalijos ir Ispanijos ribų.

Sekmadienį jis vėl dainavo Lietuvoje – šįkart Kauno „Žalgirio“ arenoje. Kaip ir pernai, Salvadorą atvykti pakvietė festivalis „Kaunas Jazz“, šįkart jo pasirodymu vainikavęs savo 29-ąjį sezoną.

Dainininkas, kuriam po pergalės 2017-ųjų „Eurovizijoje“ buvo atlikta širdies persodinimo operacija, šiuo metu gastrolėse pristato naujausią, šį pavasarį išleistą savo albumą „Paris, Lisboa“.

„Jis – gana padriko, nenuoseklaus skambesio, bet liudija naują mano gyvenimo etapą. Po visų sunkumų ir sveikatos problemų dabar į gyvenimą žiūriu šviesiai ir su viltimi.

Abu mano koncertai Lietuvoje yra ypatingi. Pernykštis – nes pirmą kartą dainavau taip toli nuo savo gimtinės. Šis – nes pirmą kartą dainuoju krepšinio arenoje. Namie niekas netiki – galvoja, kad meluoju“, – prieš koncertą LRT.lt sakė S. Sobralis.

29-erių dainininko pasirodymai – kažkas per vidurį tarp džiazo koncerto, „stand-up“ komedijos ir teatro.

Salvadoras nuolat laido juokelius, koncertą Kaune pradėjo, su grupės muzikantais scenoje mėtydamas krepšinio kamuolį, o koncertui įsibėgėjus juokais atsiprašė tų, kurie apsilankė ir pernai: „Manėte, kad pamatysite kažką naujo, o čia tas pats š...“.

„Jis – seniausias mano bičiulis. Ne todėl, kad jį seniai pažįstu. Todėl, kad jis – jau senas“, – savo grupės būgnininką po kelių minučių pristatė Salvadoras.

Tačiau visa tai – juokai. Šiltas S. Sobralio balso tembras, virtuoziškos improvizacijos ir bendravimo lengvumas per pirmas dvidešimt koncerto minučių priverčia pasijust taip, lyg scenoje būtų geras bičiulis ar kaimynas, o ne „Euroviziją“ laimėjusi žvaigždė.

Koncerto antroje pusėje S. Sobralis nustebino klausytojus, kai kūrinio viduryje dingo nuo scenos, o netrukus pasirodė salės gale – tarp žiūrovų leidosi iš arenos tribūnų ir dainavo be mikrofono.

Koncerto pabaigoje jis vėl nušoko nuo scenos ir dainavo, apsuptas telefonais filmuojančių žiūrovų ir spausdamas jiems rankas.

Be „Euroviziją“ laimėjusios dainos „Amar pelos dois“ irgi nebuvo apsieita – ją padainavęs Salvadoras bandė išprovokuoti žiūrovus kartu dainuoti portugališkai, bet po akimirkos prapliupo juoku – lietuviai dainos melodiją traukė skiemenuodami „la la la“, akivaizdžiai nemokėdami šios dainos teksto.

Užtat pats S. Sobralis su lietuvių kalba jau spėjo šiek tiek susidraugauti. „Labas vakaras“, „kaip laikotės“, „dabar – paskutinė daina“ – su žiūrovais portugalas vis veržėsi bendrauti lietuviškai.

Kulminacija tapo bisas – į sceną žengęs S. Sobralis pakartojo tai, ką prieš metus darė Vilniuje, tik šįkart – dar įspūdingiau.

Jo sesers Luisos (kuri, beje, sukūrė ir pergalingą „eurovizinę“ dainą) parašytas kūrinys peraugo į Kosto Smorigino „Paukščius“ – tik šįkart Salvadoras lietuviškai sudainavo ne tik priedainį, bet ir dar kelias mūsų šalyje gerai žinomos dainos eilutes.

Negana to, po pasirodymo Salvadoras padarė tai, kas jam neįprasta – po kelių minučių žengė prie žiūrovų ir kone pusvalandį dalijo autografus bei pozavo asmenukėms.

„Tai – vienas geriausių šio turo koncertų. Žinoma, tai sakau kiekviename mieste. Bet ne, rimtai, man čia labai patiko. Tikrai noriu čia dar grįžti“, – po pasirodymo sakė dainininkas.

Sezoną portugalo pasirodymu baigęs festivalis „Kaunas Jazz“ jau dėlioja kito pavasario programą – joje žadamas ne vienos ryškios užsienio žvaigždės pasirodymas.

Pirmasis iš jų jau paskelbtas – „Kaunas Jazz“ trisdešimtmečio proga į festivalį sugrįš jau keturis sykius jame dainavęs populiariausias pasaulio džiazo vokalistas, amerikietis Gregory Porteris.

Jo koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru „Žalgirio“ arenoje įvyks balandžio 14 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi