Naujienų srautas

Muzika2019.09.10 21:56

Latvių žvaigždė Lauris Reinikis vėl uždainavo lietuviškai: naujas klipas – nufilmuotas kalėjime

LRT.lt 2019.09.10 21:56

Uždarant vasaros sezoną, latvių dainininkas, aktorius ir televizijos laidų vedėjas Lauris Reinikis išleidžia muzikinį vaizdo klipą savo naujausiai dainai „Išvėdinti galvą“. Tai komiška istorija su kriminalinio filmo elementais. Pasakojimas apie pervargusį ir darbe perdegusį žmogų.

Kūrinys „Išvėdinti galvąׅ“ buvo parašyta kartu su Justinu Jankevičiumi, kuris yra išvertęs ir pritaikęs lietuviškus tekstus daugumai Laurio dainų, tokių kaip „Aš bėgu“, „Širdis sudegus tyliai“, „Pasaka“, „Taves nepamirštu“. Šių bei naujausios dainos kompozitorius yra pats Lauris Reinikis.

„Išvėdinti galvą“ muzikinį vaizdo klipą režisavo patyrusi režisierė Aija Strazdinia, pagrindinis operatorius buvo Ivo Skanstinis, o vaizdo siužetą parašė ir prodiusavo pats Lauris Reinikis.

Muzikinis dainos „Išvėdinti galvą“ vaizdo klipas yra išskirtinis tuo, kad jis buvo nufilmuotas glaudžiai bendradarbiaujant su Latvijos kalėjimų administracija, kuri labai padėjo ir parėmė.

Didžioji dalis vaizdo klipo buvo nufilmuota dviejuose Latvijos kalėjimuose: Brasos kalėjime, kuris buvo uždarytas prieš 4 mėnesius, ir Olainės kalėjime, kuris vis dar veikia ir yra moderniausias Latvijos kalėjimas. Tai buvo pirmas kartas istorijoje, kai koks nors Latvijos muzikantas parodė norą filmuoti muzikinį vaizdo klipą kalėjimo viduje.

„Tai buvo nepaprastai įdomi patirtis ir nuostabus nuotykis, kurio niekada nepamiršiu. Latvijos kalėjimų administracijos dėka šią istoriją buvo galima papasakoti ir ji neliko tik ant popieriaus“, - pasakoja Lauris ir priduria, kad iš tikrųjų ši istorija yra apie žmogų, o ne apie kalėjimą.

„Tai yra tarsi priminimas visiems, kad nereikia daryti visų įmanomų darbų ir uždirbti visų pasaulio pinigų. Jums to nereikia, jei norite gyventi sveiką ir visavertį gyvenimą.

Niekam nereikia perdegusių, persidirbusių ir pervargusių žmonių aplink. Jūs privalote rasti laiko sau, laiku sustoti ar atsipūsti. Arba, kaip sakoma dainoje, „Greičiau nebenulaikau! Man reikia išvėdinti galvą“, – vaizdo klipo ir dainos idėją aiškina Lauris.

Naujausia Laurio Reiniks daina ir vaizdo klipas yra išleista trijomis kalbomis: lietuvių („Išvėdinti galvą“), latvių ( „Izvēdināt galvu“) bei estų („Lendame koos“ ).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą